Kompleksowy wygląd okna. Jak to osiągnąć?

Przestrzeń mieszkalna jest niezwykle ważna. Kiedy wprowadzamy się do nowego mieszkania staramy się udomowić przestrzeń i zrobić wszystko, aby każdy domownik czuł tam prawdziwą, możliwie najlepszą atmosferę. Co jednak trzeba zrobić? Przede wszystkim postawić na ładny design.

Drewniane okna, czyli stylówka naszych babć

okna drewniane producentKto z nas nie wspomina z sentymentem wakacji u babci? Beztroski czas, który spędzaliśmy na długich zabawach na wsi sprawia, że każdemu z nas kręci się w oku łezka. Co pamiętamy z domów naszych babć? Oczywiście szczegóły z ich mieszkań. Pamiętamy obrusy i dodatki, jakie można było znaleźć. Kiedyś, kiedy nie było jeszcze plastikowych okien każdy miał te drewniane. Nasze babcie były bardzo pomysłowe, bowiem często decydowały się na przemalowanie ram, dzięki czemu nabierały one zupełnie nowego designu. Teraz właśnie wiele producentów decyduje się na to, aby zrekonstruować takie okna, ponieważ nie tylko wyglądają dobrze ale ludziom przynoszą na myśl same pozytywne wspomnienia. Jednak jak odpowiednio udekorować okna drewniane producent tak, aby wyglądały ładnie jak u babci ale jednak nowocześnie? Trzeba przede wszystkim postawić na odpowiednie firany. Dzięki nim nasze wnętrze będzie wyglądało niezwykle stylowo. Jaki kolor? Najważniejsze jest to, aby były one białe – najlepiej mleczne. Koronki, mimo iż bardzo przypominają nam babcie nie są już modne i w nowoczesnych wnętrzach wyglądają tanio. 

Na parapecie pięknych drewnianych okien, jak również tych które mają być ich rekonstrukcją można postawić na delikatne dzbanki, czy małe miseczki. Warto do nich wsadzić aromatyczne zioła takie jak bazylia, oregano czy tymianek. Dobrze wygląda również mięta, którą można wysuszyć i robić pyszne napary. Okna będą wyglądać dobrze z zewnątrz i wewnątrz.