Komputery w nowym wydaniu

 

Nie da się ukryć, że obecnie wielu z nas nie mogłoby sobie wręcz wyobrazić życia bez komputera. W przeszłości często słyszało się opinie, że komputer nie jest czymś potrzebnym ponieważ służy do gier. Jednak okazuje się, że rozwój cyfryzacji poszedł również w inną stronę. Komputery obecnie znajdują się w praktycznie każdym biurze i skutecznie zastępują nam one wiele różnych urządzeń.

Nowoczesne komputery stacjonarne

komputery stacjonarne all in oneStarsze osoby zapewne doskonale pamiętają czasy gdy komputer zajmował wiele miejsca w pokoju. Sama jednostka centralna może tak duża nie była jednak monitor potrafił zająć sporo miejsca na naszych biurkach. Stosowano bowiem monitory kineskopowe, które zużywały mnóstwo energii a jakość obrazu nie należała do najbardziej zadowalających. Informatyka jednak mocno się rozwinęła i obecnie komputery występują w wersjach znacznie mniejszych. Bardzo dużym uznaniem i popularnością obecnie cieszą się nowoczesne komputery stacjonarne all in one. Jak sama nazwa wskazuje w tego typu komputerach znajduje się więc wszystko co jest potrzebne by z tego urządzenia korzystać. Komputery w wersjach all in one łączą w sobie monitor oraz jednostkę centralną. Do takiego monitora/komputera podłącza się wszystko w taki sam sposób jak do komputera stacjonarnego w klasycznym wydaniu. Za matrycą znajduje się bowiem odpowiedni układ elektroniczny. Takie komputery zajmują na naszych biurkach znacznie mniej miejsca.

Tradycyjne komputery stacjonarne wymagają tego by podłączać różne przewody. Musimy osobno podłączać przewód zasilający do komputera a osobno do monitora. Natomiast w wersji, o której mówimy wystarczy nam jeden przewód. Unikniemy też konieczności podłączania kabla transmisyjnego od jednostki centralnej do monitora. Wszystko bowiem znajduje się wewnątrz obudowy.