silos płaskodenny

Koncepcja silosu płaskodennego

Bardzo często działania w gospodarstwach rolnych na przykład ze względu na obszar ziemi do obrobienia prowadzone są na dużą skalę. Jeszcze inna kwestia mająca na to wszystko wyraźny wpływ to dobra wydajność poszczególnych gatunków zboża i nie tylko. Nic więc dziwnego, że należy być przygotowanym do przechowywania dużej ilości plonów. Nad różnymi silosami należy się z tego powodu poważnie zastanowić. 

Przyjrzyjmy się silosowi z płaskim dnem

silos płaskodennyDokładne oględziny konstrukcji nowoczesnego silosu są bardzo ważne, Jeżeli rzeczywiście komuś zależy na możliwości podjęcia świadomej decyzji dotyczącej inwestowania środków finansowych właśnie w coś takiego. Są na to dwa podstawowe sposoby. Bardzo często na terenie firmy zajmującej się profesjonalnie silosami można dosłownie obejrzeć stojące różne konstrukcje i ocenić, która z nich najlepiej sprosta naszym potrzebom. Tym bardziej że można wtedy liczyć na pomoc profesjonalnych pracowników. Silos zbożowy płaskodenny to konstrukcja, która w wielu przypadkach słusznie przyciąga uwagę. Płaskie dno ma wpływ między innymi na zwiększoną całkowitą ładowność czegoś takiego. Tym bardziej że w sposób bezpośredni zależy ona od objętości związanej przecież z kształtem konstrukcji. Dodatkowo można stwierdzić i zauważyć, że płaskie dno osadzone często na betonowej podstawie to również dodatkowe zabezpieczenie przed wpływem wilgoci i rozwiązanie, które wydatnie wzmacnia całą konstrukcję. W przypadku płaskiego dna potrzebne będą oczywiście inne systemy do załadunku i rozładunku ziarna sypkiego.

Nie ma tutaj mowy o podjechaniu bezpośrednio pod coś takiego jak w przypadku silosu spedycyjnego. Nie jest to jednak problem, ponieważ również ten rodzaj silos na zboże może być poprzez projektowanie indywidualnie dopasowany do potrzeb każdego z klientów. Obejrzenie projektu silosu w przypadku odrobiny wiedzy technicznej to dobry pomysł.