Kupno smyczy dla psa

Kilka dni temu kupiłam sobie małego pieska rasy york. Wcześniej wybrałam dla niego smycz i obrożę, jednak smycz była bardzo krótka i szybko przekonałam się, że jest to niewygodne. Postanowiłam ją wymienić. Tym razem poczytałam trochę informacji na temat tego, jakie smycze dla psów są najlepsze i zdecydowałam się na smycz automatyczną. Teraz musiałam ją jeszcze kupić.

Zalety automatycznych smyczy dla psów

smycz automatyczna dla yorkaUdałam się do najbliższego sklepu zoologicznego, ponieważ bardzo zależało mi na czasie. Od razu powiedziałam sprzedawczyni, że potrzebna mi jest smycz automatyczna dla yorka. Poleciła mi ona bardzo ładne smycze, które posiadały metalowy zaczep do obroży. Dowiedziałam się od niej, że metalowe zaczepy są bardzo wygodne i wytrzymałe, posiadają specjalne zabezpieczenia przed samoistnym rozpięciem się smyczy. Zdecydowałam się na smycz pięciometrową, która była przeznaczona dla psów małych ras, w tym yorków, które ważą maksymalnie piętnaście kilogramów. Jej największą zaletą była blokada, która pozwalała na regulację długości smyczy. Gwarantowało to pełne bezpieczeństwo podczas spacerów. Zachęcona tymi pozytywnymi komentarzami sprzedawczyni, zdecydowałam się dłużej nie wahać i zakupiłam smycz. Muszę przyznać, że bardzo szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Przede wszystkim dlatego, że smycz okazała się naprawdę solidna.

Linka była wytrzymała i nawet gdy pies mocno ciągnął, nic się z nią nie działo. Dzięki temu szybko mogłam przywołać psa do siebie, gdy coś się działo. Dodatkowo linka została wykonana z takiego tworzywa, które nie nasiąka wodą podczas deszczu. W związku z tym nie miałam problemów ze spacerami, nawet w najgorszą pogodę. Cieszę się, że udało mi się kupić taką elegancką i wytrzymałą smycz dla pieska.