Kurtyny paskowe i ich zastosowanie

Likwidacja przeciągów, bariera przed hałasem, kurzem, pyłem, dymem to główne zalety zastosowania kurtyny paskowej. Ochrania ona także wzrok, pozwala zaoszczędzić energię oraz powoduje zmniejszenie utraty ciepła. Powstaje z elastycznych pasów, które można również stosować przy minusowych temperaturach, w miejscach narażonych na działanie środków chemicznych oraz tam gdzie występuje wilgoć.

Budowa kurtyny paskowej

kurtyny paskoweKonstrukcja kurtyn paskowych jest mało skomplikowana. Tworzy się je z pasów PCV oraz mechanizm do ich zamocowania. W zależności od miejsca zamieszczenia kurtyny paskowe różnią się wymiarami oraz rodzajem zastosowanej folii. Najbardziej uniwersalnym sposobem przytwierdzania kurtyny w docelowe miejsce jest tzw. mocowanie grzebieniowe. W skład tego sposobu umieszczania kurtyny wchodzą wieszaki grzebieniowe oraz płyty mocujące. Pozwala ono na swobodne zdejmowanie jak i zawieszenie wieszaków bez używania do tego narzędzi. Instalacja przebiega w sposób bardzo prosty i szybki. Zamieszczona instrukcja ułatwia proces mocowania nawet osobom bez doświadczenia. Uniwersalna budowa pozwala na użycie mocowania czy do ściany czy do sufitu. Poprawne zakładanie kurtyny zwiększa jej wydajność i efektywność. Warto zatem zwrócić uwagę na to, aby pasy wisiały swobodnie, równolegle oraz kończą się około 1 cm od podłoża. Wydłuży to także ich żywotność gdyż nie będą się eksploatowały ocieraniem.

Do głównych funkcji, które pełnią kurtyny paskowe zalicza się zastosowanie ich jako przegrody, bramy, osłony. Można ich używać w pomieszczeniach od wewnątrz oraz na zewnątrz. Ważną zaletą jest możliwość wykorzystania ich przy ujemnych temperaturach powietrza, warunkach z kontaktem bezpośrednim z żywnością czy pomieszczeniach o wysokich zasadach higienicznych.