Łagodne kocięta brytyjskie

Koty chodzą własnymi ścieżkami i na pewno nie da się ich nauczyć takich szczutek jak psa. Jednakże są one bardzo oddane, towarzyskie i nierzadko również cierpliwe względem dzieci. Mogą być naszymi towarzyszami nawet przez piętnaście lat.

Czy koty brytyjskie są łagodne?

przyjazne kocięta brytyjskie niebieskiePosiadanie kota, z pewnością wiąże się z pewnymi obowiązkami, jednakże na pewno jest ich zdecydowanie mniej niż przy psie. Koty są też mniejsze, nie hałasują, nie trzeba ich wyprowadzać kilka razy na spacer i są zdecydowanie bardziej czyste niż psy. Niektórzy przygarniają koty z ulicy, ze schroniska lub od znajomego, gdyż nie robi im różnicy jakiej rasy jest zwierzę. Jednakże nie brakuje też fanów określonych ras kotów, gdyż wbrew pozorom, bardzo się od siebie różnią. W ostatnich latach bardzo popularne są przyjazne kocięta brytyjskie niebieskie, które można kupić u sprawdzonych hodowców. Jest to rasa, która charakteryzuje się wyjątkową cierpliwością względem dzieci, dlatego też jest polecana rodzinom. Te koty wprost uwielbiają towarzystwo ludzi, szczególnie domowników, do których mocno się przywiązują. Z łatwością uczą się załatwiania swoich potrzeb do kuwety i mogłyby się całymi dniami bawić. Ich wygląd wyróżnia krępa budowa, krótkie łapki, puszysty ogon i krótka oraz gęsta sierść. Mają one lekko spłaszczone głowy i cofnięte pyszczki, przez co mogą nieco przypominać pekińczyk. Brytyjskie koty są dość drogą rasą, która pomimo tego cieszy się dużym zainteresowaniem, ze względu na przyjazne usposobienie i ciekawe umaszczenie.

Jeżeli lubimy spędzać w domu dużo czasu lub jeżeli mamy małe dzieci, to brytyjczyki będą idealne. Te koty są stworzone do towarzystwa dla ludzi i pomimo, że ich natura każe im podążać własnymi ścieżkami, to jednak mocno się przywiązują do domowników.