Leczenie hipnozą alkoholizmu

 

Problem z alkoholem zwykle zaczyna się bardzo łagodnie od lampki wina do kolacji po ciężkim dniu pracy czy kieliszkiem koniaku przed stresującym wydarzeniem. W końcu powodów do dodania sobie animuszu jest tyle, że po kieliszek sięgamy kilka razy w ciągu dnia. Kiedy orientujemy się, że nie panujemy nad chęcią wypicia alkoholu, wówczas jesteśmy już w sidłach nałogu.

Czy leczenie hipnozą jest skuteczne?

leczenie uzależnień hipnoząWychodzenie z alkoholizmu jest ciężkim procesem, jednak na szczęście jest to możliwe. Najważniejszym etapem jest uświadomienie sobie problemu i chęć podjęcia walki z nim. Wówczas nabieramy motywacji do tego, aby podjąć walkę z pragnieniem sięgnięcia po alkohol. Większość z nas myśli, że wychodzenie z tej choroby jest długotrwałym procesem. Rzeczywiście, stosując tradycyjne terapie wyjście na prostą może trwać długo. Inaczej może być, jeśli zdecydujemy się skorzystać z innowacyjnych metod, jak na przykład leczenie uzależnień hipnozą. Już pierwsza sesja może przynieść choremu zdecydowana ulgę, a do całkowitego pokonania problemu zwykle wystarczy od trzech do pięciu spotkań, podczas których do podświadomości alkoholika wprowadza się różnego rodzaju informacje, mające na celu zniechęcenie chorego do picia. Czasem stosuje się sugestie, że alkohol jest niezdrowy i powoduje niekorzystne dla organizmu konsekwencje, niekiedy terapeuta próbuje skojarzyć spożywanie alkoholu z nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak kac, wymioty czy nudności. W chorym jest również wzmacniania asertywność i pewność siebie, by był w stanie odmówić alkoholu podczas namowy przez kolegów.

Alkoholizm to ciężka choroba, której można stawić czoła korzystając z tradycyjnych metod leczenia lub spróbować innowacji, czyli terapii, która wykorzystuje hipnozę i wprowadzenie do podświadomości afirmacji wobec alkoholu. Takie leczenie przebiega zdecydowanie szybciej.