Magnetyczne urządzenia rowerowe

Treningi w złej pogodzie nie są najlepszym pomysłem, gdyż bardziej szkodzą niż pomagają, a najczęściej również wpływają na zdrowie w bardzo zły sposób. Do niedawna więc rzadko ćwiczyliśmy jazdę w deszczu czy w złej pogodzie, odstawiając rowery do garażu poza sezonem, gdy była najlepsza pogoda i idealne warunki do jazdy. 

Najlepsze trenażery do rowerów drogowych

trenażer magnetycznyCzęsto zastanawialiśmy się nad zakupem rowerów treningowych by ćwiczyć poza sezonem, aczkolwiek dobre rowery treningowe są bardzo drogie, zdecydowanie za bardzo jak na nasze ograniczone możliwości. Dowiedzieliśmy się jednak iż istnieją urządzenia które pozwalają na wykorzystanie roweru w domu, dokładnie w taki sam sposób w jaki używa się rowerów treningowych. Trenażer magnetyczny, który jest właśnie wspomnianym urządzeniem, to dość niewielki sprzęt, który zakłada się pod koło napędowe roweru, a który symuluje jazdę po nawierzchni. Może on spowalniać koło i powodować konieczność zwiększenia siły, wkładanej w napęd roweru lub też zwyczajnie umożliwiać swobodną jazdę treningową bez oporu. Pozornie jest to proste urządzenie, aczkolwiek sam fakt iż umożliwia wykorzystanie roweru do treningu poza sezonem już sam w sobie jest ogromnym ułatwieniem. Sam trenażer jest również o wiele tańszy niż dowolny rower treningowy, więc dla osób posiadających normalne rowery będzie idealny, o ile oczywiście znajdzie się miejsce na postawienie roweru w domu.

Opór trenażera może być ustawiony w bardzo szerokim zakresie, i symulować normalną jazdę po twardej nawierzchni czy drodze, lub pokonywanie stromego lub nierównego terenu. Do naszych potrzeb wystarczyła normalna funkcja oporu na drodze, aczkolwiek bardziej wymagający rowerzyści mogliby ustawić trenażer na znacznie wyższe obciążenia.