antykwariat

Mama i jej piosenki a antykwariat

Moja mama jest osobą bardzo rozrywkową, i mimo swojego wieku, ma w sobie bardzo dużo energii, której niejeden młody by jej pozazdrościł. Bardzo dobrze się trzyma, ma też swoje grono znajomych, które również cieszy się dobrym zdrowiem.

Antykwariat niedaleko nas

antykwariatW ten sposób Łódź w weekendy musi zakładać sobie stopery na noc, bo mama często organizuje różne potańcówki. Nasz dom jest jak taki jeden wielki klub, ciągle się coś u nas dzieje. Z jednej strony się cieszę, ale z drugiej czasami przydałoby się trochę wytchnienia. Mama ma swoje kasety magnetofonowe i stary odtwarzacz i w wolnych chwilach wybiera repertuar na kolejną zabawę. Pop jeszcze jakoś przeboleję, natomiast jak leci disco polo, to mam ochotę zapaść się pod ziemię, aby nic nie słyszeć. Nie cierpię tej muzyki, denerwuje mnie bardzo po prostu. Dlatego zawsze zaglądam do jej kalendarzyka, w którym ma ten cały swój rozpis, i wiem, że jak jest jakieś disco wpisane, to muszę się wynieść na noc do koleżanek. Tam przynajmniej chociaż trochę sobie odpoczywam. Czasem z mamą odwiedzamy polecany antykwariat w Łodzi, który jest położy niedaleko nas, ponieważ mama wybiera się tam w celu polowania na jakieś nowe kasety na imprezy, a ja szukam sobie jakichś ciekawych książek. Lubie czytać w wolnych chwilach, by tak nie siedzieć cały czas przed komputerem lub telewizorem. W filmie nakręconym już i opublikowanym, nie możemy sobie pozwolić na wyobraźnię. Mówię tu o adaptacji jakiejś powieści. A jak czytam jakąś powieść, to zawsze sobie myślę, jak wyglądała bohaterka dokładnie, jakie miała cechy dodatkowe i tak dalej. Kino nie pozwala nam na zachowanie tej własnej wyobraźni, dlatego lubię czasem sobie poczytać.

Dobrze rozwinięty zmysł wyobrażania sobie czegoś, lub szacowania prawdy, bardzo się może w życiu przydać w różnych kwestiach.