jachty do wynajęcia

Mazurska przygoda na jachtach do wynajęcia

Młodość to czas szaleństwa, więc nie siedźmy w domu! Dopóki jesteś w szkole, albo na studiach i nie krępują cię codzienne obowiązki w pracy, powinieneś korzystać z uroków życia, zwłaszcza w długie weekendy i wakacyjne przerwy.

Jachty do wynajęcia bez sternika

jachty do wynajęciaZwykle w czasach szkoły średniej i studiów zawsze poruszamy się w określonym kręgu przyjaciół, a zgrana paczka to zawsze źródło możliwości. Wspólne imprezy i wypady to zawsze przyjemna rzecz i okazja do poznawiania kolejnych osób. Ostatnio z moimi znajomymi zorganizowaliśmy sobie wyjazd na Mazury. Na szczęście wszyscy mamy patent żeglarski, zatem mogliśmy przejrzeć oferty firmy oferujących jachty do wynajęcia bez sternika. Woleliśmy samodzielnie radzić sobie ze wszystkimi sytuacjami, które mogą nas spotkać na wodzie. Dopiero wtedy można poznać prawdziwy urok żaglówki. Do wyjazdu przygotowywaliśmy się długo i mogliśmy dzięki temu wybrać dowolny jacht – nie był to żaden czarter last minute. Oczywiście człowiekowi marzą się różne rzeczy, kiedy stoi w porcie i patrzy na zacumowane nieopodal jachty luksusowe, ale nie poświęcałam temu zbyt wiele uwagi. Mazury przywitały nas piękną pogodą, a tafla jeziora Śniardwy, kiedy wyruszaliśmy była krystaliczna i prawie niewzruszona. Po odbiciu od brzegu pożeglowaliśmy na północ, w kierunku Suchego Rogu. Widoki zapierały dech w piersiach.

Nie ma słów, aby opisać przyjemność czerpaną z dźwięków natury zmieszanych z ciszą, kiedy na horyzoncie jedynym widokiem są zielone brzegi zarośnięte drzewami. Spędzenie tygodnia w takim odseparowaniu od zgiełku miasta i pędu codziennego życia od razu wprawiło mnie w inne samopoczucie. Gorąco polecam i to nie tylko młodym!