Metody usuwania gradówki

Zgrubienie powieki, jakim jest gradówka powstaje w wyniku przewlekłego stanu zapalnego gruczołu, który natłuszcza brzegi powiek. Wyglądem przypomina jęczmień. Schorzenie to może być spowodowane również zakażeniem gronkowcowym. Gradówka często przytrafia się osobom, których problemem jest trądzik różowaty lub łojotokowe zapalenie skóry.

Zabieg umożliwia skuteczne usunięcie gradówki

usuwanie gradówki cenaTen niebolesny guzek zlokalizowany jest na dolnej lub górnej powiece. Do jego typowych objawów należy podrażnienie oka. W przypadku, kiedy występuje zmiana ostrości widzenia konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalisty. Lekarz przeprowadza badanie kliniczne, a następne zlecała odpowiednie leczenie. W wielu placówkach możliwe jest usuwanie gradówki Cena zabiegu jest zazwyczaj dostępna na stronie internetowej danej kliniki. Zabieg jest konieczny w przypadku, kiedy leczenie farmakologiczne nie przynosi pożądanych efektów. Polega na usunięciu skóry w miejscu zmiany, a następnie usunięciu przez okulistę zalegających elementów. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po interwencji chirurgicznej koniecznie jest używanie antybiotyku i noszenie opatrunku. Odpowiednie pielęgnacja i higiena oka jest bardzo ważna. Należy stosować się do zaleceń lekarza, gdyż wówczas można uniknąć powikłań. Kobiety powinny zadbać o dokładny demakijaż oka, wówczas zmniejszają ryzyko zatykania się gruczołów oraz nawrotu schorzenia. Należy pamiętać, że nie wolno nosić zbyt długo soczewek kontaktowych. Oczy nie mogą być przecierane brudnymi rękoma, gdyż może powodować to występowanie stanów zapalnych.

Schorzenie, jakim jest gradówka jest bardzo uciążliwe i nie wygląda estetycznie. Ważne jest zatem, by jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalistów w sytuacji, kiedy występuje zaczopowanie ujścia gruczołów łojowych i stan zapalny. Specjalista zleca odpowiednie leczenie, które polega zazwyczaj na stosowaniu środków farmakologicznych. W niektórych sytuacjach konieczny jest zabieg.