Miękkie legowiska dla psów

 

Zwierzęta domowe to wielkie śpiochy, które mógłby przespać niemalże cały dzień. Koty w ciepłych, miękkich i ciasnych miejscach, a psy w lecie szukają miejsca w cieniu, a zimą w suchym i ciepłym kącie zwijają się w kłębek. Jeżeli chcemy im sprawić dużą przyjemność, to kupujemy dla nich wygodne legowiska.

Jakie legowisko kupić dla małych psów?

ponton legowisko dla psaZwierzęta o niewielkiej wadze często staja się naszymi maskotkami, które wszędzie ze sobą zabieramy. Producenci w tym celu wprowadzili na rynek specjalne torby i plecaki, w których można bezpiecznie przewozić pupila. Każde zwierze ma miejsce, w którym zawsze dostaje jedzenie, oraz kąt przeznaczony do spania. O ile posiada swoje własne miski, to już niekoniecznie ma swoje legowisko zarezerwowane tylko dla niego. Ponton legowisko dla psa o niewielkich rozmiarach jest idealne do małych mieszkań, ponieważ zajmuje mało miejsca i można je postawić na kanapie, czy fotelu, aby uchronić się przed niechciana sierścią. Są one lekkie i bardzo miękkie, oraz można je w całości prac w pralce, albo tylko poszewkę, w którą jest zapakowany materac. Miękkie podłoże do spania jest wykonane ze specjalnej gąbki lub pianki z dodatkową włókniną, które doskonale amortyzują ciężar psa, oraz izolują go od zimna. Jego owalny kształt jest bardzo praktyczny, a dzięki wyższym brzegom, piesek może się wtulić i poczuć bezpiecznie w swoim legowisku. Dla małych psów ponton jest w rozmiarze od S do M, ponieważ większe rozmiary są przeznaczone dla zwierząt z wagą przekraczającą dwadzieścia kilo.

Jeżeli nie chcemy inwestować w komfortowy ponton, to możemy kupić dla psa małą poduszkę wypełnioną pianką, albo miękką gąbką, która z pewnością przypadnie do gustu pupilowi. Także grubsza mata może się sprawdzić jako legowisko dla psa, czy kota, bo jest uszyta z kilku warstw bawełny.