Musiałam ekshumować zwłoki babci

Moja babcia wiele lat temu została pochowana na małym, gminnym cmentarzu. Od tego momentu nasza rodzina zdążyła się przeprowadzić na drugi koniec kraju. Dziadek chciał zostać pochowany z babcią. Sęk w tym, że nie chciał on, aby jego trumna spoczęła na tamtym cmentarzu. Wykupił on kwaterę na dużym, miejskim cmentarzu w miejscowości, gdzie teraz mieszkaliśmy.

Załatwiłam formalności związane z ekshumacją zwłok

ekshumacje w gdańskuWobec tego musieliśmy się zdecydować na ekshumację zwłok. Dziadek już trochę nie dosłyszał i nie miał siły na to, aby samodzielnie chodzić po wszystkich urzędach i załatwiać formalności z tym związane. Postanowiłam mu więc pomóc. Najpierw musiałam dowiedzieć się, jak przeprowadza się ekshumacje w Gdańsku. W pierwszej kolejności musiałam udać się do sanepidu i urzędu. Złożyłam odpowiednie wnioski, w których ujęłam takie informacje, jak kiedy odbył się pogrzeb babci i dlaczego chcę przenieść zwłoki. Kiedy formalności urzędowe były już załatwione udaliśmy się do zakładu pogrzebowego, który zajmował się także profesjonalnym przeprowadzaniem ekshumacji oraz transportem zmarłych na nowe miejsce spoczynku. Odpowiednią firmę tego typu udało nam się bardzo szybko znaleźć. Byliśmy bardzo zadowoleni, ponieważ posiadali oni naprawdę niskie, przystępne ceny i pomogli nam załatwić ekshumację niezwykle szybko. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona z ich usług.

Zadbali oni o to, aby ekshumacja odbyła się z poszanowaniem ciała zmarłego. To było bardzo ważne dla dziadka i całej naszej rodziny. Cieszę się, że wszelkie formalności można było załatwić szybko i sprawnie, bez zbędnych problemów. Nawet nie spodziewałam się, że znalezienie firmy, która zajmuje się ekshumacjami może być takie proste. Teraz moi dziadkowie będą mogli spocząć w jednym grobowcu.