Najbardziej popularne materace do spania

Zdrowy i spokojny sen gwarantuje najlepiej dobrane materac. Takich materacy w sprzedaży jest bardzo dużo, o różnych wymiarach oraz z różnych materiałów. Materace powinny być odpowiednio dobrane, bo jeśli lubimy spać na twardym podłożu to z pewnością musimy wybrać twardy materac. Odwrotnie również. Najbardziej popularne są materace kieszeniowe i antyalergiczne.

Polecane materace dla każdego

materace kieszenioweNajczęściej wybierane przez klientów są z pewnością materace kieszeniowe. Materace najlepszej jakości są gwarantem komfortowego i długiego okresu użytkowania. Sprężyny w materacach kieszeniowych są umieszczone w płóciennych kieszonkach, które umożliwiają im niezależną pracę każdej sprężyny z osobna. Dzięki czemu materace świetnie dopasowują się do naszej sylwetki podczas snu. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać wiele punktów podparcia dla kręgosłupa. W zależności od modelu materaca stosowane są sprężyny o odmiennej średnicy. Im mniejsza średnica, tym więcej sprężyn powinno znaleźć się w materacu, a co za tym idzie lepsze podparcie dla całego ciała. Wkład kieszeniowy obłożony jest obustronnie płytami piankowymi różnego rodzaju, których zadaniem jest uniemożliwienie bezpośredniego kontaktu sprężyny z ciałem. W różnych modelach może to być pianka poliuretanowa, wysokoelastyczna lub pianka termoelastyczna. Popularne w ostatnim czasie stały się modele z pianką lateksową.

Producentów polecanych materacy kieszeniowych do spania jest bardzo dużo. Samych materaców jest ogromny wybór i różnorodność. Niektóre z nich kosztują około 500 zł, ale są też takie, które kosztują 3000 lub 4000 zł. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz możliwości finansowych. Należy pamiętać, że materac powinien mieć zdejmowany pokrowiec, który można i należy często prać.