Najlepsze metody udrażniania rur

Najczęściej do zatkania zlewu dochodzi w kuchni. Nic dziwnego – to właśnie w tym miejscu myje się naczynia, a te pokryte są różnymi zabrudzeniami. Jeśli na talerzach pozostają spore resztki jedzenia, to absolutnie nie należy wrzucać ich do zlewu! Zawsze przed myciem naczyń należy wyrzucić wszelkie resztki do kosza na śmieci.

Korzystanie z preparatów do udrażniania rur

udrażnianie rur we wrocławiuWiele osób posiada w swoim domu, mieszkaniu worki na odpady typu bio, czyli właśnie resztki warzyw, owoców, mięsa itd. Aby zapobiec zatykaniu się rur, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Na pewno nie można wlewać do zlewu roztopionego tłuszczu. Chodzi o to, że taki tłuszcz po wpłynięciu do rur znowu może przyjąć postać stałą, a to oznacza, że doprowadzić może do zatkania rury. Jeśli chodzi o udrażnianie rur we wrocławiu to jest to usługa świadczona przez pogotowia hydrauliczne bardzo często. Wiadomo, że klienci na początku próbują poradzić sobie samodzielnie, ale nie zawsze preparaty do udrażniania rur radzą sobie z dużymi zatorami. Poza tym trzeba pamiętać, by nie używać środków do udrażniania rur zbyt często. Szczególnie dotyczy to sytuacji, kiedy rury są żeliwne – wtedy łatwo można doprowadzić do ich korozji. Bezpiecznym środkiem do udrażniania rur jest podchloryn sodu w formie żelu. Nie należy stosować wodorotlenku sodu w formie granulek, który może prowadzić do krystalizacji związków organicznych zatykających rurę.

Co za tym idzie – po prostu powstaje kamień, który jest o wiele trudniejszy do usunięcia z rury aniżeli zwykły zator ze szlamu. Czasami przez używanie środków w granulkach konieczne jest wymienienie całej instalacji! Lepiej więc nie ryzykować. Najlepszym sposobem jest wezwanie specjalisty z branży hydraulicznej, który będzie w stanie poradzić sobie z udrożnieniem rury bez żadnych problemów.