Najlepsze plasteliny do szkoły

Plastelina czyli masa bardzo plastyczna służąca do modelowano i tworzenia ciekawych figurek. Dostępna w sprzedaży za kilka złotych. Wspomaga prawidłowy rozwój naszych dzieci. Oczywiście musi by pozbawiona jakichkolwiek szkodliwych substancji toksycznych. Tylko taka jest bezpieczna dla małych dzieci.

Popularna plastelina firmy Astra

plastelina astraCeniona marka artykułów szkolnych to firma Astra. To właśnie tej firmy plastelina jest najczęściej kupowana. Plastelina Astra kosztuje od 5 złotych. Zatem cena jest bardzo niska. Najmniejsze zestawy mają kilka podstawowych kolorów. Oczywiście w sprzedaży są także bardzo duże zestawy, które zawierają nawet kilkanaście kolorów. Takiej plasteliny dzieci potrafią wykonać bardzo dużo pięknych artystycznych dzieł. Oczywiście zazwyczaj zaczynają od kuleczek. Po jakimś czasie lepią już całego misia i inne zwierzątka. Rozwój motoryczny dzieci jest niezwykle istotny. Lepienie z plasteliny doskonale go kształtuje. Ponad to takie tworzenie różnych ciekawych rzeczy wspomaga i kształtuje wyobraźnię dziecka. Oczywiście rodzice muszą jak się lepi z plasteliny. Bardzo często już w przedszkolu na zajęciach artystycznych dzieci używają i bawią się plasteliną. Im większy komplet kupimy tym większe pole do tworzenia małych arcydzieł przez nasze dzieci. Niektóre komplety zawierają plastelinę nawet z brokatowymi drobinkami.

Praktycznie na każdym wykazie potrzebnych rzeczy do szkoły znajdziemy plastelinę. Z niej dzieci tworzą nie tylko figurki 3 D lecz także można wyklejać przy jej użyciu nawet różne obrazki. Także w szkole na zajęciach artystycznych zawsze zastosowanie plasteliny jest bardzo różne. W domu z mama lub tatą dziecko tworzy piękne zwierzątka. Za kilka złotych jest bardzo dużo zabawy i wspomagamy kreatywny rozwój naszych najmłodszych dzieci.