Najwięcej zabytków w Toruniu jest na Starówce

Poznałam Kaśkę, gdy byłam z rodziną w górach. Ona również była tam z narzeczonym. Zaczęłyśmy ze sobą rozmowę, a potem nie mogłyśmy się od siebie odkleić. Przez dwa tygodnie miałyśmy o czym rozmawiać, bez przerwy. Czułam, że zostaniemy przyjaciółkami. Zaprosiłam ją do siebie, a ona skorzystała z zaproszenia.

Na toruńskiej starówce jest rzeczywiście tak pięknie?

starówka toruńByła u nas z rodziną, przez tydzień, a potem powiedziała, że następny raz widzimy się w Toruniu. Kaśka od zawsze zachwalała swoje miasto, a wstyd przyznać, ja nigdy tam nie byłam. Opowiadała o Starym Mieście i zabytkach wpisanych na listę UNESCO. Mój Michał odwiedził kiedyś Toruń, ale było to za szczeniackich czasów, więc raczej nie odwiedzał wtedy kościołów ani muzeów. Teraz byliśmy dojrzalsi i sama chciałam poznać trochę ciekawych miejsc, tych związanych z losem naszego kraju, historycznych i kulturalnych. Jeśli Starówka toruńska jest faktycznie taka urokliwa, to nie było na co czekać. Umówiłam się, że do Torunia pojedziemy już na początku maja. Podobno wtedy najlepiej się spaceruje i ogląda zabytki. A mieliśmy sporo do obejrzenia, bo pod hasłem starówka toruń kryją się rynek, kościół, katedra, mury i pomniki, i jak tak słuchałam to nie mogłam się doczekać tej wizyty. Oczywiście sprawdziłam też inne ciekawe miejsca w tym mieście. Toruń to przecież nie tylko Stare Miasto. Jest jeszcze młodsza część, którą można zwiedzić zaraz po starówce. Dwa tygodnie później mogłam zweryfikować wszystko co wcześniej słyszałam na temat miasta Kopernika.

Mogę z czystym sumieniem rzec, że wcale nie jest przereklamowane. Czas zleciał nam bardzo szybko i miło, a ja wcale nie miałam ochoty wracać do siebie. Jednak jest czas relaksu i pracy, ten drugi wzywał mnie i Michała do siebie, co nie znaczyło, że nie mogliśmy się już umówić na następny wspólny pobyt. Ciekawe gdzie tym razem?