Nauka angielskiego metodą Colina Rose

Colin Rose to światowej sławy psycholog, który stworzył własną metodę nauczania, opartą na swojej wiedzy o psychologii uczenia się oraz na wiedzy o mózgu. Jego metoda jest najczęściej stosowana w nauce języków obcych.

Kurs angielskiego metodą Colina Rose?

angielski bydgoszczNajczęściej nauczanym w Polsce językiem obcym jest język angielski i to jego w przeważającej mierze dotyczy metoda Colina Rose. Do nauki języka wykorzystuje się fakt, iż każdy z nas uczy się w inny sposób. Dla jednych najlepsza jest metoda wzrokowa, dla innych słuchowa, dla kolejnych dotykowa lub kinetyczna; zwykle jeden sposób jest znacznie skuteczniejszy od innych, choć i pozostałe mogą być pomocne. Istotne jest także, czy nasz mózg zapisuje zdobyta wiedzą w lewej czy prawej półkuli, ponieważ każda odpowiada za inny typ uczenia się. W praktyce oznacza to, że metoda Colina Rose wyróżnia aż osiem metod nauczania, w zależności od tego, dla kogo jaka metoda będzie najlepsza. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że kurs angielskiego z użyciem tej metody można opisać jako naukę bez wysiłku. Przeciwnie, w nauczenie się czegoś nowego zawsze trzeba włożyć odpowiednio duży wysiłek, jednak dzięki właściwemu podejściu będziemy uczyć się szybciej i skuteczniej. Przyswojenie wiedzy będzie po prostu łatwiejsze, łatwiej też będzie nam przypomnieć sobie przyswojony materiał i uczyć się samodzielnie, wykorzystując takie metody, które nam najbardziej odpowiadają. Tę metodę nauczania wykorzystują przede wszystkim szkoły języków obcych i sięgają po nią, tworząc małe grupy kursantów, dzięki czemu lektorzy mogą im poświęcić wiele czasu i uczyć ich skutecznie, z użyciem najodpowiedniejszej techniki.

Niestety nie jest to sposób nauczania wykorzystywany w zwykłych szkołach, gdzie każdy na lekcji uczy się jednakowo, a uczniowie sami muszą pracować nad znalezieniem najbardziej efektywnej metody uczenia się w domu.

Sprawdź http://www.szybkiangielskibydgoszcz.pl ofertę