Nawierzchnia sportowa

Sport to samo zdrowie. Tak mówi bardzo dużo osób. Jednak bardzo łatwo jest nabawić się kontuzji. Szczególnie jeśli ćwiczymy na nieodpowiedniej nawierzchni. Nie może ona być zbyt twarda, ani zbyt miękka. Dlatego warto przed położeniem nawierzchni o zapoznanie się z jakością materiału.

Zalety podłogi sportowej

podłoga sportowaNawierzchnia sportowa, jej jakość i rodzaj materiału ma kolosalne znaczenie podczas ćwiczeń czy uprawianie różnego rodzaju sportów. Podłoga sportowa idealnie amortyzuje ruch, co niewątpliwie jest zaletą takich podłóg. Przykładowo niektórzy biegają po drodze, która ma nawierzchnie asfaltową. Taka nawierzchnia nie jest dobra dla naszych kolan, stawów. Można złapać kontuzję biegając po takiej nawierzchni. Dlatego zazwyczaj na torach biegowych jest specjalna nawierzchnia przystosowana dla biegaczy. Są różne podłogi sportowe. Inne podłogi będą w halach, gdzie gra się w sporty drużynowe, inne na salach fitness, inne w siłowni. Wiadomo, że na siłowni podłoga również musi amortyzować ruch, ale również opuszczając ciężar na nią musi wygłuszać dźwięk upadku. Najlepiej przed położeniem podłogi sportowej poczytać, bądź zapytać specjalisty jaką podłogę wybrać. Oczywiście na początku należy określić jaki sport będziemy uprawiać w danej sali aby dobrać odpowiednią podłogę. Dobór podłogi sportowej wpływa na komfort sportowców i wykonywania różnych ćwiczeń, a także uprawiania sportów drużynowych.

Dobór odpowiedniej podłogi do sal sportowych ma duże znacznie. Również warto zatrudnić specjalistów, którzy położą podłogę perfekcyjnie bez żadnych mankamentów. Oczywiście położenie podłogi jest również ważną sprawą dla komfortu osób użytkujących daną sale czy inne miejsce, a więc sportowców. Podłoga taka z montażem to koszt rzędu kilku tysięcy złoty.

Więcej informacji – sportfloor.pl