bezpieczne nawierzchnie

Nawierzchnie poliuretanowe dla dzieci

Dzieci uwielbiają się bawić, co jest naturalne dla ich wieku. Rodzice jednak martwią się o to, czy taka zabawa jest bezpieczna – boją się na przykład, że korzystając z przyrządów na placu zabaw, dziecko upadnie i zrobi sobie krzywdę. Jednakże w przypadku nowoczesnych placów zabaw takie sytuacje się nie zdarzają, ponieważ stosowane są specjalne, bezpieczne nawierzchnie poliuretanowe!

Nawierzchnie zapewniające bezpieczeństwo

bezpieczne nawierzchnie To właśnie one są używane także na profesjonalnych stadionach i halach sportowych, ponieważ doskonale amortyzują każdy ruch stopy sportowca. Dlatego właśnie w przypadku placów zabaw sprawdzają się tak dobrze, ponieważ mogą zamortyzować upadek dziecka z drabinek czy innego przyrządu. Takie bezpieczne nawierzchnie dla dzieci to zatem doskonałe rozwiązanie, które wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo dzieci oraz na komfort psychiczny rodziców. W dodatku takie nawierzchnie produkowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, można tworzyć za pomocą płytek ciekawe wzory, które sprawiają, że plac zabaw prezentuje się dziecku jeszcze atrakcyjniej i zachęca do zabawy. Podłoże tego typu jest elastyczne, a przy tym wytrzymałe. Nawet intensywna eksploatacja nie wpływa negatywnie na nawierzchnię, ponieważ jest ona wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne.

bezpieczne nawierzchnie Podobnie warunki atmosferyczne nie mają żadnego znaczenia dla stanu nawierzchni, która przetrwa zarówno gorące lato, jak i naprawdę mroźną zimę. Opady atmosferyczne także nie mają wpływu na właściwości nawierzchni. Jest to zatem doskonały wybór dla tych, którzy szukają naprawdę trwałej i wytrzymałej nawierzchni, a przy tym zapewniającej bezpieczne użytkowanie. Poliuretanowa nawierzchnia musi być jednak regularnie pielęgnowana – warto robić to kilka razy w roku, pozbywając się z niej zanieczyszczeń w postaci naleciałości, liści czy śmieci. Inaczej dziecko mogłoby niepotrzebnie się poślizgnąć. Takie bezpieczne nawierzchnie poliuretanowe mogą być stosowane jednak nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz pomieszczeń – jest to dobry wybór na przykład na wykończenie podłogi w sali gimnastycznej. Dzieci nawet intensywnie zaangażowane w dany sport, nie zrobią sobie krzywdy podczas poślizgnięcia się czy upadku. Konkludując, jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie dzieci, warto stosować nowoczesne rozwiązania, które niwelują możliwość obicia kolan czy łokci nawet przy upadku z dużej wysokości.

Wymagania rodziców, nauczycieli i innych z pewnością spełnią nowoczesne nawierzchnie poliuretanowe, których podstawową właściwością jest właśnie to, że zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania.