Niemowlęce kurteczki na zimę

Maluchy, które się dopiero urodziły, nie mają wystarczającej ilości zapasu tłuszczu, aby się ochronić nawet przed lekkim zimnem. Dlatego panuje zasada, że małe dzieci ubiera się zawsze o warstwę więcej niż my sami jesteśmy ubrani.

W jakim rozmiarze są kurteczki dla niemowląt?  

kurtki niemowlęce na zimęDziecko bardzo łatwo przegrzać, ale też wyziębić, bo nie mają jeszcze unormowanej temperatury ciała. W zależności od tego w jakiej porze roku się urodzi dziecko, to takie ubranka musimy zakupić, które będą go grzać, albo chłodzić. Jesienne i zimowe maluchy, będą potrzebowały kurtki niemowlęce na zimę, gdyż na dworze będą panowały niesprzyjające warunki pogodowe. Niemowlęta noszą najczęściej rozmiar od sześćdziesiąt dwa do siedemdziesiąt cztery. Oczywiście jest to sprawa indywidualna, bo każde dziecko rośnie w swoim tempie. Niemowlakiem się staje po ukończeniu drugiego miesiąca, a wtedy dzieci najczęściej mierzą już około sześćdziesiąt centymetrów. Kurteczki dla nich są szyte z bezpiecznych materiałów, które nie wywołują alergii. Zimowa kurtka musi posiadać wypełnienie ze specjalnej pianki, która zatrzymuje w środku ciepło, ale też odprowadza na zewnątrz wodę. Od środka są podszyte miękkim bawełnianym materiałem, który jest przyjemny w dotyku. Niezbędny jest też kapturek, którzy ochroni główkę niemowlaka przed zimnem i wiatrem. Niektóre kurtki dziecięce posiadają zapięcia na zamek, a inne na guziki. Dobrze jest kupować zawsze odzież przynajmniej o rozmiar większą, gdyż maluchy ubieramy warstwowo.

Kurtki niemowlęce można prać w pralce w temperaturze około czterdziestu stopni, a potem należy je wyprasować, w celu wysterylizowania odzieży. Najlepsze są modele sięgające za pupę, gdyż jak dzieci się wiercą, to mogą sobie podwinąć kurtkę i odsłonić kawałek ciała.