hydraulik

Niezbyt miłe skutki zabawy – hydraulik

Świat widziany oczami dziecka wygląda całkiem inaczej od tego, który widzi dorosły. Podłoga to lawa, tabletki musujące to kosmiczne lekarstwo życia, a w piaskownicy można urządzić całe królestwo.

Hydraulik dotarł na miejsce w Bydgoszczy

hydraulikSąsiadka mieszkająca nade mną ma małego synka, w wieku na oko ośmiu lat. Dziecko ma niesamowite pomysły, które zwykle kończą się jakimiś problemami. Pamiętam, kiedy wybrał się na wyprawę do piwnicy, żeby zostać mysim królem i przez przypadek zamknął się w jednym z boksów. Wczoraj jednak wydarzyło się coś, co przebiło poprzednie wyczyny małego Kacpra. Właśnie sortowałam pranie,a tu nagle zaczęła kapać na mnie woda. Spojrzałam w górę, a na suficie znajdowała się wielka wilgotna plama, z której właśnie zaczynała kapać woda. Od razu wiedziałam, że syn sąsiadów znów musiał coś wykombinować i szybko pognałam na górę, bo mi jeszcze tynk z sufitu odpadnie całkowicie i wszystko spleśnieje. Sąsiedzi już wezwali pogotowie hydrauliczne, jednak wszystkie zespoły pełniące usługi hydrauliczne były już zajęte w innych rejonach Bydgoszczy. Okazało się, że coś zatkało rury i teraz woda wybija na skutek dziwnego podciśnienia, które zapewne utworzyło się gdzieś w instalacji wodociągowej. Kiedy hydraulik Bydgoszcz dotarł na miejsce, zajął się za rozkręcanie gąszczu rur. W końcu dotarł do zatoru i wyciągnął blokujący rury przedmiot.

Naszym oczom ukazała się figurka pirata. Wyszło na jaw, że Kacper bawił się poprzedniego dnia w piratów w wannie i postanowił, że jeden z nich skryje się w jaskini, a był nią odpływ w wannie, wepchnął więc figurkę tak głęboko, jak tylko dał radę.