nowoczesna ławka

Nowoczesna ławka i wycieczka klasowa

W zeszłym roku pojechaliśmy z klasą na kilkudniową wycieczkę do stolicy. W planie było zwiedzanie miasta, a także odwiedzenie sejmu. Miasto w całości z pewnością jest urokliwe i ma wiele zakątków historycznych.

Nowoczesna ławka o ciekawym kształcie

nowoczesna ławkaMnie jednak najbardziej podobał się słynny warszawki park. Mieściła się tam przepiękna mała architektura ogrodowa, liczne fontanny, posągi, a także duże donice z różnorodnymi kwiatami. Całość wyglądała naprawdę imponująco, a zwłaszcza wczesnym latem kiedy wszystko było w rozkwicie. Bardzo spodobała mi się mała architektura miejska niektórych zakątków parków stylizowana na czasy antycznej Grecji. Duże wrażenie zrobił na mnie Amfiteatr, nowoczesna ławka parkowa miła tam zaokrąglony kształt i wykonana była z betonu tak jak kiedyś w starożytnych Amfiteatrach, a ciekawym rozwiązaniem jest odłączenie widowni od sceny wodą. Coś naprawdę niesamowitego. Zwieńczeniem tego cudownego zjawiska był siedzący na scenie piękny paw z rozłożonym ogonem. Wrażenie robiły nawet płyty chodnikowe betonowe, niby zwykłe a ułożone w tak elegancki sposób, że wyglądały jak posadzka w najlepszym pałacu królewskim. Niekiedy płyty chodnikowe położone były w sposób prosty, zwyczajny, a niekiedy tworzyły fantazyjne wzory. Byłam szczerze zdumiona jak bogata może być fauna w miejskim parku. Było tam bowiem wiele gatunków ptaków kąpiących się w parkowych oczkach wodnych i fontannach, a także ptactwa dzikiego jak kaczki czy łabędzie. Poza tym park zamieszkiwały zupełnie oswojone wiewiórki. Były tak przyzwyczajone do obecności ludzi, że bez wahania podchodziły po jakiś kąsek.

Jednak była nawet na tyle śmiała, że wskoczyła mojemu koledze na nogi gdy kucał i robił zdjęcie. Biedak tak się wystraszył, że aż się przewrócił z czego wszyscy mieliśmy niezły ubaw. To była niezapomniana wycieczka.