Nowoczesne głowice bezobsługowe

Rozwój nowoczesnej technologii pozwala na tworzenie złożonych urządzeń o szerokim zastosowaniu. Bardzo popularne jest wykorzystanie urządzeń ultradźwiękowych w przemyśle, czy różnego typu pojazdach. Jednak bardzo istotny jest także rozwój sektora medycznego. Poprzez możliwość wykorzystania nowoczesnych głowic, w których także wykorzystano ultradźwięki, odnotowano znaczący progres w sektorze fizjoterapii, jak też leczenia różnego typu schorzeń.

Czym są głowice bezobsługowe?

głowica bezobsługowaW urządzeniach tego typu wykorzystani technologię pola rotacyjnego. Podstawowym elementem są głowice wielokryształowe. Stanowią one emiter ultradźwięków, które równomiernie rozkładają się na całym obszarze ciała, na którym przeprowadzana jest terapia. Urządzenie to działa niezależnie od terapeuty, jak również redukuję możliwość pomyłki ze strony fizjoterapeuty. Dodatkowym atutem tego typu urządzeń jest możliwość ich stosowania w wodzie, co znacząco zwiększa zakres terapii, którą można zastosować względem poszczególnych pacjentów. Dlatego głowica bezobsługowa to rewolucyjne, innowacyjne urządzenie w dziedzinie leczenia schorzeń przy zastosowaniu ultradźwięków. Urządzenia są bardzo precyzyjne, jak również czułe i wygodne w użytkowaniu. Są coraz powszechniej wykorzystywane podczas fizjoterapii, z uwagi na swoją wysoką skuteczność, dodatkowo wszystko odbywa się w sposób bardzo bezpieczny dla pacjenta.

Leczenie różnego typu urazów technologią ultradźwiękową już od kilku lat zyskiwało coraz większą popularność w sektorze fizjoterapii. Poprzez ciągłe prace nad urządzeniami, na rynek wprowadzone zostały głowice bezobsługowe, które są elementem wysokiej jakości, bardzo precyzyjnymi, dopasowanymi do swoich zadań. Dzięki temu stanowią narzędzia bezpieczne dla pacjenta.