Nowoczesne listwy styropianowe

Różnego typu elementy dekoracyjne, które wykorzystywane są przy okazji wykończenia obiektów użytkowych i mieszkalnych, są bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim z ich łatwego montażu, jak też wysokiej jakości materiałów, z których są wykonywane. Dlatego pomieszczenia zyskują bardzo elegancki wygląd – zastosowane w nich elementy wpływają na efekt wizualny, ale również stanowią dodatkowy akcent estetyczny.

Zastosowanie listew styropianowych

listwa styropianowa sufitowaWspółczesny wystrój wnętrz jest bardzo zróżnicowany, jeśli chodzi o poszczególne stylizacje mieszkań, jak również obiektów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że klasyczne formy i elementy dekoracyjne dostępne na rynku, są coraz częściej adaptowane na poczet modernistycznych obiektów. Bardzo popularne w przypadku różnego mieszkań i domów są listwy podłogowe. Mają swoje zastosowanie przede wszystkim przy okazji podłóg panelowych, dla których są rodzajem zwieńczenia. Natomiast listwa styropianowa sufitowa to dodatkowy element dekoracyjny, który w elegancki sposób odcina płaszczyznę sufitu od ściany. Jej sporym atutem jest możliwość zmiany kolorystyki tego elementu, dzięki czemu może zostać w bardzo wygodny sposób, wkomponowany w poszczególne przestrzenie. Elementy tego typu wykorzystywane są tak samo przy okazji obiektów mieszkalnych, jak również użytkowych.

Montaż tego elementu jest bardzo prosty. Co więcej, jego zaletą jest przede wszystkim niewielka waga, co ułatwia pracę z listwami. Najczęściej montowane są przy użyciu podstawowych materiałów wykończeniowych, jak kleje. Zapewniają doskonały efekt estetyczny nawet przez długi czas. W dużej mierze nawiązują do klasycznego wystroju wnętrz. Doskonale komponują się z elementami takimi, jak listwy przypodłogowe. Są doskonałym elementem wykończeniowym i dekoracyjnym.