nowoczesne waga przemysłowa

Nowoczesne wagi przemysłowe

Oferta specjalistycznych sklepów z systemami wagowymi jest naprawdę szeroka. Wśród asortymentu znajdziemy rozwiązania dedykowane sklepom, laboratoriom, warsztatom samochodowym, jak i gospodarstwom domowym. Ale najbardziej rozbudowana jest zazwyczaj kategoria wag przemysłowych, bowiem w sklepach takich znajdziemy takie wagi hakowe, fundamentowe, najazdowe i wiele, wiele innych.

Wagi fundamentowe, hakowe i inne

nowoczesne waga przemysłowaWybór może być więc trudny, warto zatem wcześniej dokładnie zapoznać się z parametrami technicznymi poszczególnych urządzeń, aby wybrać jak najlepiej. Być może zainteresuje nas nowoczesna waga przemysłowa fundamentowa. Posiada ona cztery czujniki tensometryczne, które charakteryzuje wysoka jakość. Są one między innymi odporne na zalanie wodą, dlatego taka waga z powodzeniem może być stosowana nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz. Nowoczesne wagi tego typu zapewniają najwyższą precyzję wyniku, są naprawdę dokładne. Ponadto dzięki odkręcanym pomostom możliwe jest łatwe czyszczenie takiej wagi. Wagi tego typu dostępne są w wersji klasycznej oraz nierdzewnej. Inną opcją jest zakup wagi najazdowej, która sprawdza się w przemyśle między innymi do ważenia ręcznych wózków paletowych.

nowoczesne waga przemysłowaKolejna propozycja to wagi hakowe, które są stosowane najczęściej na suwnicach oraz dźwigach. Za ich pomocą można mierzyć masę ładunku podwieszanego na haku. Równocześnie jednak taka waga może służyć do pomiaru siły. W ofertach producentów znajdziemy wiele modeli tego typu wag przemysłowych, możemy wybrać na przykład tę, która posiada pilot umożliwiający zdalne sterowanie wagą. Jeżeli omawiane wagi przemysłowe nie są tym, czego szukamy, być może zainteresują nas wagi płozowe. Służą one do pomiaru nietypowych ładunków, posiadają płozy, które mogą być rozstawiane na kilka sposobów. Dzięki takiej wadze możemy nie tylko zważyć długie pręty czy kształtowniki, ale także skrzynie i innego rodzaju ładunki. Jeśli mamy gospodarstwo rolne, wówczas na pewno niezbędne nam będą przemysłowe wagi inwentarzowe, które pozwalają na zważenie żywych zwierząt.

Konkludując, wagi są powszechnie wykorzystywane w przemyśle, a dzięki ich szerokiemu wyborowi każda firma, niezależnie od branży, znajdzie odpowiednie systemy wagowe dla siebie. Są one dostępne w szerokim przedziale cenowym, dlatego i pod względem finansowym uda nam się dobrać coś na miarę naszego portfela. Dokładne systemy wagowe są bardzo ważne, dlatego jednak nie powinniśmy na nich oszczędzać, aby mieć pewność, że charakteryzują się one najwyższą jakością wykonania i precyzją działania.