Nowoczesne wyposażenie służb inspekcyjno naprawczych

Dobry sprzęt to podstawa każdego fachowca, mogłem przekonać się o tym pracując, jako elektryk i hydraulik, w wielu firmach techniczno-usługowych. Nawet bardzo dobry fachowiec, do których zaliczam również siebie, nie byłby w stanie rozwiązać problemu bez odpowiedniego wyposażenia. Często zastanawiam się jak to było kiedyś, kiedy nie mieliśmy dostępu do takiej technologii.

Jak przyśpieszyć inspekcję sieci kanalizacyjnej?

kamera do inspekcji - kanalizacjaAby kiedyś możliwe było ujawnienie awarii kanalizacyjnej, prace naprawcze musiały być prowadzone metodą odkrywkową, a wybór metody naprawy mógł być dokonany po całkowitym odsłonięciu miejsca awarii. Trwało to bardzo długo i było dość pracochłonne. Dodatkowo, miejsce było na długie godziny blokowane co znacząco utrudniało ruch uliczny, a czasem całkowicie go uniemożliwiało. Problem całkowicie rozwiązała kamera do inspekcji – kanalizacja i wszystkie związane z nią czynności naprawcze, stały się otwartą księgą dla pracowników służb eksploatacyjnych, a co najważniejsze bez konieczności używania wykopów, czy blokowania przejazdów. Najciekawszym jednak faktem było to, że awaryjność sieci przed wprowadzeniem kamer nie była stosunkowo duża. Dopiero po wprowadzeniu tej technologii, ujawniona została skala awarii, która dotyczyła kanalizacji wykonanej z materiałów takich jak beton, kamionka, czy żelbet. Okazało się również, że dużym problemem jest również zanieczyszczenie kanalizacji przez samych użytkowników, którzy niestety traktowali to miejsce jako składowisko odpadów.

Kamera stała się więc nieodzownym urządzeniem do prowadzenia inspekcji i wszelkich prac naprawczo – modernizacyjnych. Dzięki jej zastosowaniu, udało się uniknąć wiele awarii, które mogły dopiero nastąpić i wywołać znacznie większe szkody. Jest to jednak zadanie wyłącznie dla profesjonalnych służb eksploatacyjnych, dzięki którym korzyści jakie może dostarczyć ten sprzęt będą w pełni wykorzystane i odpowiednio wykonane.