taras drewniany

Nowy taras przy domu

Mieszkam w moim domu już ponad piętnaście lat jednak dopiero dwa lata temu postanowiłam wykorzystać przylegający ogród i postawić przy domu piękny taras schodzący wprost do nowo urządzonego ogrodu.

Przydomowy taras,z którego jestem zadowolona

taras drewnianyPomysł był świetny jednak jego realizacja nie była już wcale taka łatwa. Oczywiście wylanie betonu nie było żadną filozofią. Schody zaczęły się później. Bardzo podobał mi się taras drewniany ale kiedy chciałam kupić materiały sprzedawca zasiał we mnie pewne wątpliwości. Usłyszałam, że modrzewiowa deska tarasowa jest atrakcyjna ale droga a cena nie jest adekwatna do jakości jaką otrzymujemy. Drewno jest dobrym materiałem pod warunkiem, że będziemy dbać o jego konserwację. Jeśli jednak z jakiś powodów to zaniedbamy to nasz taras nie tylko przestanie być atrakcyjny ale może stać się też niebezpieczny w użytkowaniu. Pozbawiona odpowiednich właściwości deska tarasowa z modrzewiu zacznie się odkształcać co może wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Jest to szczególnie silne zagrożenie jeśli chodzi o elewacje drewniane ale również prawdopodobne także w przypadku tarasów. Przeczytałam też, że niezakonserwowane lub niewłaściwie zakonserwowane deski elewacyjne mogą stać się ofiarą wszelkiego rodzaju szkodników. Nie wiem czy dotyczy to też desek tarasowych, podejrzewam, że tak, w końcu drewno to drewno. Dalej doczytałam wreszcie, że obecnie deski kompozytowe skutecznie zastępują drewniane. Świetnie imitują prawdziwe drewno ponieważ mogą być nawet w pięćdziesięciu procentach złożone z mączki drzewnej. Do tego nie wymagają absolutnie żadnych konserwacji. Po przeczytaniu różnego rodzaju poradników ostatecznie wybrałam deski kompozytowe.

One również mają swoje wady, jednak w zestawieniu wypadały lepiej niż drewniane. Taras stoi już od dwóch lat i póki co jestem z niego bardzo zadowolona.

Po więcej wejdź na http://www.thermofloor.pl