Optometrysta w Warszawie

Optometria to ogólna nazwa nauk medycznych, która zajmuje się leczeniem chorób oczu i wszystkich rzeczy związanych z tą jakże ważną kwestią. Optyk, okulista, optometrysta mają za główne zadanie zająć się naszym wzrokiem i zdiagnozować wszystkie choroby oczu, jednak ich kompetencje różnią się nieco od siebie. Granica jest cienka, jednak jest między nimi różnica.

Praca optometrysty

optometrysta WarszawaOptyk ma za zadanie wykonać nam odpowiednie okulary lub szkła kontaktowe, które zalecił nam lekarz. To główny ich wykonawca. W swojej siedzibie przyjmuje pacjentów i doradza mu w wyborze odpowiednich szkieł. Okulista to szeroko pojęte znaczenie lekarza, specjalisty, do którego trafiamy najpierw, gdy coś się dzieje z naszym wzrokiem lub po prostu oczami. A optometrysta Warszawa zajmuje się głównie również doborem najlepszych dla nas szkieł w soczewkach lub w standardowych okularach, jednak wykonuje też specjalistyczne badania, mające na celu zbadanie naszego wzroku pod kątem na przykład widzenia przestrzennego. To występuje głównie w zaburzeniach wzroku typu zez zbieżny lub rozbieżny. Pacjent siada w gabinecie do specjalnej maszyny. Tam podpiera podbródek na podkładce i patrzy w okular. Okular ma przy prawym i lewym oku. Optometrysta przekłada wciąż nowe slajdy i pyta co pacjent widzi. Ma to na celu sprawdzenie czy dana osoba po wykonanych ćwiczeniach na oko lepiej już widzi, zaleca również odpowiednią rehabilitację na oczy czy wzrok.

Optometrysta przyjmuje zazwyczaj w gabinecie, w którym pacjentów przyjmuje okulista. Najpierw jest spotkanie z tym pierwszym, później z lekarzem. Zalecane są odpowiednie kroki, które należy poczynić, by poprawić kondycję oczu czy widzenia. Specjaliści ci przyjmują w gabinetach prywatnych lub w ramach umowy zawartej z narodowym funduszem zdrowia, wtedy czas oczekiwania jest dłuższy.