Osuszanie ścian w domu

W naszym klimacie mamy do czynienia niekiedy z dość dużą wilgotnością powietrza. W szczególności tyczy się to pory jesiennej. Wówczas w wielu domach pojawiać się mogą problemy polegające na pojawianiu się wykwitów pleśni na ścianach. Zanim jednak do tego dojdzie to ściana pochłania bardzo duże ilości wody, które znajdują się w powietrzu.

Efektywne techniki osuszania murów

osuszanie iniekcja krystalicznaNajczęściej jest tak, że bezpośrednią przyczyną pojawiania się wilgoci w domach jest brak sprawnego systemu wentylacyjnego. Wówczas powietrze pełne cząsteczek wody nie może zostać wydalone poza ściany budynku. Woda znajdująca się w powietrzu zaczyna więc się skraplać na najzimniejszych fragmentach budynku. Z reguły tymi elementami są ściany, które mogą chłonąć wodę niczym gąbka. Jeśli dojdzie do tego, że nasze ściany będą zawilgocone to nie pomoże już udrożnienie kanału wentylacyjnego. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem będzie osuszanie iniekcja krystaliczna jest zaś jedną z najbardziej skutecznych metod pozwalających na przeprowadzenie tego zabiegu. Sposób o którym mowa polega na tym, że w ścianach wykonuje się serię nawierceń. W powstałych w ten sposób otworach umieszcza się związek higroskopijny, który może pochłaniać cząsteczki wody jakie znajdują się w ścianie. W efekcie woda wiązana jest w kryształki, które mogą następnie zostać usunięte. Czasami iniekcję krystaliczną trzeba kilka razy powtórzyć.

Metod osuszania murów jest obecnie kilka. Nie musimy od razu decydować się na przeprowadzenie iniekcji. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie iniekcja krystaliczna jest metodą najbardziej skuteczną. Jeśli chcemy pozbyć się wilgoci ze ścian raz na zawsze to warto właśnie tę metodę zastosować. W Polsce działają firmy oferujące usługi dotyczące tego typ zabiegów.