Pałąki z zabawkami

Dzieci od urodzenia potrzebują stymulacji ruchowej i wzrokowej, bo to je naturalnie pobudza do rozwoju. Rodzice kupują swoim dzieciom różne zabawki i przytulanki, które są dostosowane do ich wieku i potrzeb. 

Jak wyglądają pałąki z zabawkami? 

pałąk z zabawkamiPopularnymi zabawkami dla niemowląt są karuzele wieszane nad łóżeczkiem, które pobudzają wyobraźnię i ciekawią malucha. Z czasem dziecko będzie próbowało je dosięgnąć leżąc na plecach. Kiedy małych zaczyna się kręcić i próbować dosięgnąć wszystkiego co znajdzie się w jego zasięgu, to możemy mu pokazać pałąk z zabawkami. Jest to niewielki stojak z wiszącymi zabawkami, pod którym układamy dziecko. Najczęściej są to elementy wydające różne dzięki i posiadające różną teksturę, aby zaciekawić i zachęcić malucha do zabawy. Przedmioty znajdują się na wysokości rączek i nóżek dziecka więc może ono je swobodnie chwytać. Ponieważ są ona zaczepione na specjalnych zaczepach, to możemy je w każdej chwili zdjąć i dać dziecku do rączki. Chwytanie jest bardzo ważną umiejętnością w życiu dziecka i trzeba ją jak najwcześniej zacząć ćwiczyć. Pałąk może stosować już na niemowlaku paromiesięcznym do chwili aż zacznie samodzielnie, ponieważ wtedy nie będzie chciało się już bawić w pozycji leżącej na plecach. Pałąki mogą mieć samodzielnie stosowane, albo razem z matą edukacyjną, gdyż są do niej dołączone. Jest to typowo edukacyjna zabawka, którą stymuluje funkcje motoryczne dziecka i zachęca je do ruchu. Zabawki możemy wieszać na pałąku na różnej wysokości. 

Im więcej dostarczymy maluchowi bodźców do rozwoju we wczesnym wieku, tym bystrzejsze będzie ono w przyszłości. Im częściej będziemy dziecko kładli pod pałąkiem tym lepiej. Dopóki dziecko nie przewraca się na brzuszek, to jest to najlepsza zabawka dla niego.