Pasy unieruchamiające w szpitalach

Od dzieciństwa byłam wrażliwa na potrzeby innych ludzi. Z chęcią pomagałam potrzebującym. Gdy tylko dorosłam postanowiłam pracować w szpitalu. Zostałam pielęgniarką i opiekuję się osobami schorowanymi. Praca ta jest wymagająca ale bardzo satysfakcjonująca.

Pas bezpieczeństwa dla pacjenta

pasy unieruchamiające pacjentaPraca w szpitalu nie jest łatwa. Pracuje na oddziale gdzie większość pacjentów jest po silnych udarach. Osoby takie są przytłoczone swoim stanem. Wielu z nich nie rozumie co tak naprawdę się stało. Aby minimalizować ryzyko występowania niebezpiecznych sytuacji konieczne jest zachowanie wszelkich procedur bezpieczeństwa. Niejednokrotnie dzięki odpowiednim procedurom oraz akcesoriom udało się zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom dla życia i zdrowia pacjenta. Pacjent w ciężkim stanie który zagraża jego życiu musi zostać maksymalnie zabezpieczony. Często dotyczy to osób po wylewach i udarach które mają otwarte rany głowy. W takich sytuacjach gdy pacjent próbuje wstać stosuje się pasy unieruchamiające pacjenta. Osoby z niedowładami próbujące wstawać z łóżek mogą zrobić sobie krzywdę. Dlatego osoba chora podczas nieobecności personelu oraz osób bliskich jest spinana pasami. Jest to konieczny środek do zachowania bezpieczeństwa. Pasy wykonane są tak aby nie narażać chorego na dodatkowy ból. Są miękkie i elastyczne. Pasy są w pełni bezpieczne dla pacjenta. A dla personelu łatwe w montażu. Mają one przede wszystkim zapobiec samookaleczeniu oraz nie dopuścić do tego by pacjent spadł ze szpitalnego łóżka. Pasy bezpieczeństwa używane są jedynie wtedy gdy zachodzi taka konieczność. Usuwane są również szybko jeśli nie zachodzi podejrzenie że pacjent może zrobić sobie krzywdę.

Powrót do zdrowia i bezpieczeństwo pacjentów są priorytetem. Odpowiedni sprzęt jest w stanie zapewnić pacjentom maksymalne bezpieczeństwo. Pasy to również pomoc w pracy dla personelu, który nie może opiekować się jedynie jedną osobą na oddziale.