pielęgnacja ogrodów

Pielęgnacja ogrodu w lecie

Lato jest szczególnie trudnym okresem dla roślin, z racji wysokich temperatur i małej ilości opadów. Ostatnie lato było wyjątkowo trudno dla kwiatów, drzew oraz krzewów.

Pielęgnacja ogrodów to nawadnianie

pielęgnacja ogrodówDni, w których padało można było policzyć na palcach jednej ręki, niestety wiele roślin nie przetrwało tych ciężkich warunków. Aby zapobiec takiej katastrofie w przyszłym roku, należy odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim wycinka drzew, które nie przetrwały do kolejnego lata. Nie tylko szpecą one nasz ogród, ale także wybierają część wody przeznaczoną dla młodych drzew. Następnie ogród należy posprzątać. Może to za nas zrobić firma sprzątająca, w Bydgoszczy z pewnością jest ich pełno. Jednak chcąc mieć satysfakcję z własnej pracy najlepiej te czynności wykonać samemu. Istotne jest także to jak rośliny podlewamy. Pielęgnacja ogrodów to przede wszystkim nawadnianie, żeby nasze rośliny ogrodowe były w stanie przetrwać słoneczne upalne dni, należy odpowiednio dostarczać im wody. Po pierwsze powinniśmy podlewać je tylko w momencie, gdy rzeczywiście jest to konieczne, gdyż regularnie jest podlewając przyzwyczajamy je do dużej ilości wody już od samego posadzenia. Ponad to zbyt duża ilość wody w glebie, zmusza rośliny do wytwarzania mało rozbudowanego systemu korzeniowego. Dodatkowo możemy uodpornić je na długotrwałe niedobory wody nawożąc ziemię potasem.

Jednak musimy pamiętać aby robić to właściwie gdyż nadmiar potasu powoduje susze fizjologiczną, z powodu zbyt dużego stężenia soli w glebie uniemożliwiającego pobranie z niej wody.