Pielęgnacja psa u fryzjera

Najważniejsze dla psa są odpowiednio zbilansowane posiłki oraz codzienna dawka ruchu, która pozwoli zachować mu dobrą kondycję i zdrowie. Równie ważne są wszelkie zabiegi zewnętrzne związane z pielęgnacją sierści oraz uszu i pazurów.

Zalety z wizyt u psiego fryzjera w Krakowie

psi fryzjer przyjmujący w KrakowieJeżeli pierwsza wizyta w salonie pielęgnacyjnym jeszcze przed nami, warto przeczytać jakie korzyści dla psa z niej wynikną. Psi fryzjer przyjmujący w Krakowie oferuje szereg zabiegów, które wpłyną nie tylko na zdrowie, ale i na samopoczucie czworonoga, które jest przecież kluczowe dla jego psychiki. Szczotkowanie i wyczesywanie psiej sierści powinno należeć do regularnych czynności wykonywanych w domu. Jeśli mamy wątpliwości jak to robić, fryzjer wytłumaczy jak powinna wyglądać ta czynność tak, żeby zaoszczędzić psu stresu i problemów z sierścią w przyszłości. Szczotkowanie oraz strzyżenie przynoszą szereg korzyści takich, jak poprawa kondycji włosa, które są lśniące i natłuszczone, dzięki wyczesaniu martwych włosów oraz innych nieczystości. Dzięki czesaniu przepływ kwi do skóry jest odpowiednio stymulowany, co wpływa dodatnio na porost nowych włosów i przyczynia się do poprawy krążenia. Przy okazji można skontrolować stan skóry czy odkryć jej podrażnienia lub obecność niepożądanych insektów. Regularne strzyżenie psów długowłosych jest również potrzebne, ponieważ pozwala uniknąć kołtunów. Warto pamiętać, że skołtuniona sierść może być przyczyną uczulenia lub różnych chorób skórnych, ponieważ jest siedliskiem niebezpiecznych zarazków i pasożytów. 

Regularne szczotkowanie sierści w domu i strzyżenie u psiego fryzjera sprawią, że nasz pupil będzie się pięknie prezentował. Ponadto będzie się cieszył dobrym zdrowiem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym.