płyty poliwęglanowe

Płyty poliwęglanowe – zastosowanie

Postanowiłam ostatnio coś sobie w domu zmienić. Dawno nie robiłam żadnych udogodnień, a pomyślałam, że można by o czymś pomyśleć tak po prostu, żeby poczuć się lepiej, że chociaż coś się w domu pozmieniało.

Płyty poliwęglanowe na altany?

płyty poliwęglanoweNie myślałam o żadnych wielkich remontach, ale raczej o czymś, co można by zamontować na przykład na zewnątrz w ogrodzie. Doszły mnie słuchy, że można sobie nabyć tanie płyty poliwęglanowe, z których da się wykonać na przykład altany. Dzięki temu nic człowiekowi na głowę nie pada, kiedy siedzi sobie w ogrodzie. Pomyślałam, że dawno przecież chciałam móc siedzieć w ogrodzie w letni dzień bez względu na pogodę. Poliwęglan kanalikowy najlepiej nada się do zamontowania właśnie takiego elementu. Poliwęglan lity wprawdzie także może się sprawdzić do wielu zastosowań, ale słyszałam, że akurat altany to robią właśnie z tego kanalikowego czyli komorowego. Poza tym można też oczywiście stworzyć inne rzeczy z płyt poliwęglanowych, o czym dowiedziałam się przy okazji pytania o tę altanę, co mi się marzyła. Okazało się, że można wykonać na przykład daszek z poliwęglanu. Stwierdziłam, że mi się on także przyda, bo będzie znakomitą ochroną w razie deszczu, żeby od razu nie zmoknąć. Myślę, że także sobie coś takiego zamontuję skoro już zamawiam te płyty poliwęglanowe. Można też wykonać świetliki z poliwęglanu, ale to mi się już nie podoba pod względem estetycznym. W każdym razie cieszę się, że chociaż zrobię sobie tę altanę. Będę wreszcie mogła sobie posiedzieć na świeżym powietrzu bez względu na to czy pada, czy nie.

Jak tylko będzie ciepło, to sobie posiedzę w ogródku. To zapewne będzie ta zmiana, której dokonam. Już nawet się we wszystkim zorientowałam, więc nie będzie żadnego problemu. Zastosowanie jednak płyt poliwęglanowych jest na pewno dużo szersze.