Po co kupować gryzaki dla psa?

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez czworonożnego przyjaciela. Zdecydowanie jest więcej wielbicieli psów, popularne są też koty i gryzonie, głównie króliki i świnki morskie. Można mieć też rybki, czy zwierzęta egzotyczne, takie jak kameleony, czy węże. Jednak bez dwóch zdań psy są najczęściej wybieranymi zwierzakami.

Gryzak z naturalnego materiału

sprawdzone gryzaki dla psaTrzeba jednak dbać o swojego pupila, tak by nie chorował i miał się dobrze. Długie spacery, szczepienia, czy przycinanie pazurków to nie wszystko. Warto zadbać też o uzębienie swojego przyjaciela. Do tego idealnie nadadzą się sprawdzone gryzaki dla psa. Dzięki nim pies może gryźć i żuć do woli. To pozwala na bezpieczne ścieranie kamienia i osadu, a jednocześnie nie zniszczy ząbków pieska. To także dobra opcja dla osób, które są oduczyć psa gryzienia co popadnie. Szczególnie szczeniaki lubią gryźć buty, rzucać kapciami, czy nawet podgryzać meble i krzaki na ogrodzie. Zamiast narażać się na straty lepiej dać psu sprawdzony gryzak, tak by żuł to co trzeba. Weterynarze polecają gryzaki z naturalnych materiałów. Często jest o na przykład poroże jelenia, czy uszy królika. Dzięki temu pies może pogryźć cały gryzak i nie zaszkodzi mu to na zdrowiu. Sztuczne gryzaki mogą mieć szkodliwe barwniki, dodatki, a połknięcie kawałka plastiku może się skończyć pilną wizytą u weterynarza. Lepiej jest unikać takich problemów i kupować naturalne gryzaki dla czworonogów, które im na pewno przypasują i chętnie będą je gryźć.

Na pewno każdy właściciel psa powinien kupować mu regularnie gryzaki. Pies może samodzielnie w ten sposób oczyścić swoje zęby z resztek pokarmu i osadu, a do tego będzie miał świetną zabawę. Z kolei właściciel będzie zadowolony z tego, że pies nie gryzie wszystkiego na swojej drodze.