Polecane olejki naturalne w kosmetyce

Dobroczynne działanie naturalnych olejków w kosmetyce jest znane od bardzo dawna. Kremy czy inne kosmetyki z olejkiem arganowym czy hialuronowym są powszechnie stosowane przez wiele kobiet. Jednak jest taki olejek, który nie jest aż tak powszechny ze względu na cenę, jest to olejek z opuncji. Za małą buteleczkę około 20 ml zapłacimy nawet 100-200 złotych, zatem cena jest bardzo wysoka. Jednak jego działanie jest warte każdej ceny.

Wpływ olejki z opuncji na wygląd skóry

olej z opuncji figowej nierafinowanyOd kilku lat coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet cieszy się olej z opuncji figowej nierafinowany. W kosmetyce wykorzystywany jest głównie jako najlepsze lekarstwo na procesy starzenia. Regularne stosowanie miejscowo na skórę daje pierwsze efekty już po około 14 dniach użytkowania. Kobiety w podeszłym wieku lub po prostu po 40 roku życia doceniają magiczną moc olejku z opuncji figowej. Po pierwsze olejek z opuncji poprawia kondycję to znaczy uelastycznia skórę twarzy. Po drugie nawilża i dogłębnie odżywia skórę, przy tym niweluje już powstałe zmarszczki. Dodatkowo może być stosowany do nawilżenia całego ciała oraz do włosów. Ma zdecydowanie najwięcej witaminy E ze wszystkich dostępnych olejków pochodzenia naturalnego. Mimo iż jego działanie jest znacznie bardziej widoczne niż olejku arganowego, to nie jest jeszcze taki popularny.

Kosmetyki naturalne są coraz częściej kupowane. To powoduje, że ich dostępność jest większa. Nawet na półkach w drogeriach można znaleźć odpowiednie kremy i olejki z naturalnych składników. Najcenniejszym olejkiem jaki znany i wykorzystywany jest w kosmetyce to olejek z opuncji figowej. Mimo wysokiej ceny coraz częściej kobiety sięgają właśnie po niego. Jest bardzo wydajny i starcza na wiele zastosowań, dlatego warto w niego zainwestować.