Polecane siatki balkonowe

 

W miastach wiele osób posiada balkon, który często jest powodem do dumy. Jednakże lubują go nie tylko ich właściciele, ale również przeróżne ptactwo, które zakłada na nich gniazda lub przesiaduje i zanieczyszcza ich powierzchnię.

Jak zabezpieczyć balkon siatką?

siatki balkonowePrzeważnie balkony nam służą do odpoczynku, suszenia prania czy prowadzenia domowego ogródka. Nie mniej jednak poza nami, lubią na nich spędzać czas okoliczne ptaki, które widzą w nich idealne miejsce na założenie gniazda. Wystarczy raz dokarmić ptactwo, aby jego obecność stała się codziennością. Kiedy ptaków jest zdecydowanie za dużo i zaczynają kolonizować nasz balkon, to najwyższy czas na ukrócenie tego procederu, gdyż niebawem stanie się on prawdziwą stajnią Augiasza. Można stosować specjalne kolce przeciw ptakom, ale one działają miejscowo, czyli tam, gdzie się akurat znajdują, czyli idealnie się sprawdzą na parapetach. Natomiast na balkonach lepiej będą pasować siatki balkonowe, które można łatwo i szybko zamontować. Przede wszystkim są lekkie i nieco elastyczne, dzięki czemu można je dokładnie dopasować do kształtu balkonu. Siatka jest wykonana z polietylenu, który cechuje się wysoką wytrzymałością na rozciąganie czy ewentualne rozerwania, a do tego jest odporna na działanie czynników atmosferycznych takich jak promieniowanie słoneczne, deszcz, śnieg czy niskie, a nawet ujemne temperatury. Dzięki temu, raz założona siatka będzie służyć przez wiele lat, a do tego nie będzie odstraszać swoim wyglądem.

Ptaki choć piękne, mogą przysparzać wiele kłopotów, zwłaszcza mieszkańcom dużych miast. Również władzom miast, gołębie utrudniają utrzymanie zabytków w czystości, dlatego też coraz częściej sięgają po sprawdzone i bezpieczne metody odstraszające wszelkie rodzaje ptaków.