Ponadczasowe koszule bawełniane

Koszule, szczególnie te wykonane z naturalnych materiałów to element garderoby, który nigdy nie wyjdzie z mody. Najczęściej są bawełniane lub wiskozowe, czasem lniane, a w bardziej luksusowych wersjach – jedwabne. Ze względu na swoją trwałość i uniwersalność najchętniej wybierane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn są te wykonane z bawełny.

Koszule w kratę niezmiennie modne

koszule bawełniane w kratęKoszule w kraciasty wzór pasują do wielu stylów ubioru. Te bardziej oversizowe, czasem flanelowe są bazą dla stylów takich jak grunge czy rock. Te klasyczne pasują tak naprawdę każdemu i sprawdzą się w każdej sytuacji. Dobrej jakości bawełna obroni się sama. Krata na koszuli może być duża, a tonacja kolorystyczna żywa, jak ma to miejsce w przypadku wspomnianych już flaneli i im podobnych. Ci co cenią sobie elegancję wyżej niż ekstrawagancję raczej decydują się na drobniejszą kratkę w stonowanych, klasycznych kolorach. Koszule bawełniane w kratę sprawdzą się na niemalże każdą okazję. Możemy założyć ją do pracy w biurze, czy w jakimkolwiek innym miejscu pracy, który nie wymaga określonego uniformu. Sprawdzi się na spotkaniach z przyjaciółmi, odwiedzinach u rodziny i po prostu w trakcie codziennego funkcjonowania. Elegancka kratka to dobry wybór również na spotkania biznesowe, uroczystości szkolne i rodzinne, o ile nie jest to bardziej huczna impreza, na której jednak należy mieć bardziej odświętny strój.

Dobrej jakości bawełna przetrwa lata, dlatego warto mieć w swojej szafie kilka takich koszul, które zastosujemy zarówno w bardziej oficjalnych jak i luźnych, sportowych stylizacjach. Stylistki mody w swoich poradach często umieszczają właśnie kraciaste koszule jako jeden z elementów bazy garderoby. Warto zauważyć, że co kilka sezonów krata wraca na wybiegi więc tak naprawdę jest ponadczasowym wzorem.