poradnia okulistyczna

Poradnia okulistyczna w Bydgoszczy – jak dbać o soczewki kontaktowe

Każdy kto nosi okulary, doskonale wie, że dbanie o nie jest znacznie mniej kłopotliwe niż o soczewki kontaktowe. Jednak zwolenników tych ostatnich cały czas przybywa, gdyż jak podkreślają wygoda i komfort ich noszenia jest bezcenny.

Poradnia okulistyczna w Bydgoszczy

poradnia okulistyczna bydgoszcz Okulista przeprowadzając podstawowe badania wzorku, od razu poinformuje, czy w danym przypadku noszenie szkieł kontaktowych to korzystne rozwiązania, a jeśli tak to jak o nie dbać, by dobrze spełniały swoja role, a ich noszenie było całkiem bezpieczne. Decydując się bowiem na noszenie soczewek trzeba pamiętać o kilku niezwykle istotnych zasadach, których przestrzeganie zapewnia komfort noszenia soczewek. Przede wszystkim bardzo ważna jest higiena. Dlatego zanim zdejmie się czy założy soczewki, należy umyć ręce i dobrze je osuszyć, najlepiej ręcznikiem papierowym, który nie jest siedliskiem bakterii i roztoczy. Ponadto producenci i poradnia okulistyczna Bydgoszcz przestrzegają, aby zawsze zakładać i wyjmować szkła w tej samej kolejności i nie zapominać umieszczać ich na noc w płynie, który należy codziennie wymieniać. Ważne jest również to, aby butelka z płynem była starannie zamknięta, co zapobiegnie ulatnianiu się substancji odpowiadających za właściwą pielęgnację szkieł. Osoby, które noszące soczewki muszą również pamiętać o regularnej kontroli u lekarza okulisty, co najmniej raz na kwartał. Gwarantuje to, że każda ewentualna nieprawidłowość zostanie natychmiast zauważona. Do najczęściej popełnianych błędów należy noszenie soczewek kontaktowych przez dłuży czas bez kontroli lekarskiej lub używanie kropli i płynów po terminie ważności. Istotne jest również to aby nie eksperymentować z różnego typu płynami i kroplami do oczu, które mogą wywołać alergie i ich skład chemiczny może nie pasować do danego typu soczewek.

Właściciele soczewek kontaktowych powinni nosić płyn ze sobą aby móc je przepłukać gdy ulegną zabrudzeniu, które będzie powodowało znaczący dyskomfort. W sytuacji, gdy soczewki powodują ból, lub zaczerwienieni, należy jest bezzwłocznie usunąć i skontaktować się ze specjalistą.

Źródła informacji:

http://salonvision.pl