Potrzebowałem zwrotu VATu z Niemiec

Prowadzę bardzo dużą firmę, która współpracuje z wieloma zagranicznymi klientami. Od pewnego czasu bardzo częste do klienta w Niemczech i ustalam z nim wszystkie szczegóły współpracy. W związku z tym ponosiłem bardzo duże koszty związane z zakwaterowaniem oraz opłatami drogowymi. Moja koleżanka, z którą rozmawiałem na ten temat podpowiedziała mi, że przecież mogę ubiegać się o zwrot podatku VAT zapłaconego podczas podróży.

Otrzymałem pomoc przy bezpiecznym zwrocie VAT

bezpieczny zwrot VAT z NiemiecDowiedziałem się od niej, jak uzyskać bezpieczny zwrot VAT z Niemiec. Podpowiedziała mi, że w terminie do 30 września następnego roku muszę złożyć do Urzędu Skarbowego odpowiedni formularz. Jako załączniki muszę dołączyć do niego wszystkie faktury VAT na których wyszczególnione będą koszty poniesione podczas podróży służbowych. Obligatoryjnie faktury muszą być wystawione na firmę i musi na nich znajdować się numer NIP mojej firmy. Nie czekałem więc długo i od razu zabrałem się za komplementacje wszystkich dokumentów. O ile z zebraniem wszystkich faktur nie miałem problemów, o tyle wypełnienie formularza do urzędu Skarbowego okazało się dla mnie problematyczne. Postanowiłem zlecić to zadanie fachowcowi. Na szczęście bez problemu znalazłem biuro księgowe, które specjalizowało się w wypełnianiu takich dokumentów. Od razu zdecydowałem się nawiązać z nimi współpracę.

Bardzo szybko przekonałem się, że to była bardzo dobra decyzja. Dzięki ich profesjonalnej pomocy wniosek został wypełniony i zgłoszony do Urzędu Skarbowego jeszcze tego samego dnia. Teraz, zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego urząd miał 30 dni na to, aby mi odpowiedzieć. Nie musiałem jednak tak długo czekać. Już po kilku dniach roboczych dostałem decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu mojego wniosku.