dom seniora

Praca licencjacka dotycząca opieki nad seniorami

Swoją pracę licencjacką pisałem na temat osób starszych, seniorów. Skupiłem się przede wszystkim na takim temacie jak dom seniora a konkretnie prywatny dom seniora w naszym kraju. Od jakiegoś czasu liczba takich miejsc jak dom opieki dla osób w podeszłym wieku znacznie wzrosła.

Dom seniora spełnia najwyższe standardy

dom senioraZastanawiam się czy wiąże się to z inwestycjami ludzi, którzy maja dużo pieniędzy czy rzeczywiście nasza świadomość społeczna odnośnie seniorów i pomocy im rośnie a wraz z nią powstają takie miejsca, uważam że jedno i drugie. Szkoda tylko że powstają takie miejsca jak prywatny dom opieki, który ma bardzo wysokie standardy za które trzeba płacić wysoką cenę, na które nie stać przeciętnego seniora. Trzeba jednak przyznać że każdy prywatny dom opieki gwarantuje pomoc całodobową, masaże oraz zabiegi rehabilitacyjne według potrzeb podopiecznych. Każdy dom seniora daje również wyżywienie według diet, które zalecił lekarz. Podopieczni maja pokoje jedno lub maksymalnie dwuosobowe to gwarantuje im prywatność i wypoczynek. Przy pokojach są łazienki dostosowane do osób na wózkach inwalidzkich. W pokojach zaś znajduje się wyjście na taras wiosną i latem oraz telewizor. Uważam że taki dom opieki zapewnia godną starość a cóż wszystkie wygody mają swoją cenę. Jedna podsumowując wszystkie te udogodnienia, które spełnia prywatny dom seniora stwierdzam że nie jest to wysoka kwota.

Każdy oczywiście indywidualnie to oceni. Mając seniorowi w domu zapewnić opiekę całodobową, pomoc masażysty i rehabilitanta oraz zachować dietę odpowiednia do zaleceń lekarza, byłyby to dużo wyższe koszta niż pobyt i opieka w prywatnym domu seniora. Pozostawiając seniora w takim miejscu jak dom opieki gwarantujemy mu najwyższe standardy opieki. Pora właśnie przełamać ten stereotyp, że powinniśmy opiekować się starszym w domu.

Dobry i sprawdzony dom seniora http://www.lesnydomseniora.pl