miniładowarki teleskopowe

Praca z wykorzystaniem miniładowarki

Nie wszystkie stawiane budynki to inwestycje ogromne, przecież wiele prac prowadzonych jest na niewielkich, ciasnych placach budów, gdzie powstają skromne obiekty – domy jednorodzinne, sklepiki czy małe biura firm. W przypadków takich niewielkich terenów budowy, maszyny wielkogabarytowe nie zdają egzaminy. Są zbyt wielkie i ciężko jest nimi poruszać się na małym terenie – brakuje im zwrotności. Jednakże to nie oznacza, iż skazani jesteśmy jedynie na narzędzia oraz na pracę własnych rąk.

Nowoczesne miniładowarki na budowę

miniładowarki teleskopoweObecnie na rynku maszyn budowlanych znajdziemy również maszyny kompaktowe, wśród których wymienić można między innymi miniładowarki teleskopowe. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom są to maszyny wyjątkowo zwrotne, mobilne, które doskonale radzą sobie na małych przestrzeniach, nawet tych wyjątkowo ciasnych. Z pewnością miniładowarki ułatwią i przyspieszą przeprowadzenie wielu robót, pozwolą na przykład szybko pozbyć się urobku z wykopu pod fundament. Takie kompaktowe ładowarki są również naprawdę proste w obsłudze, ponieważ operator może już za pomocą jednego przycisku na joysticku zmienić kierunek jazdy czy też ustawić tryb konkretnego kierowania kołami, na przykład tryb krab, który sprawdza się idealnie, gdy zbliżamy się maszyną do ściany lub innej dowolnej przeszkody.

miniładowarki teleskopoweMiniładowarka, w zależności od modelu, może posiadać różny udźwig, najbardziej są popularne maszyny o udźwigu 1 tony, 2,5 ton czy 4 ton. Warto wiedzieć, że takie maszyny posiadają możliwość szybkiej wymiany osprzętu, dzięki czemu oprócz łyżki do ładowania urobku, możemy w nich zamontować łyżkokrokodyl, chwytak lub widły do przenoszenia palet z towarem. A co zaś jeśli chodzi o wygląd takich maszyn? Te najnowsze charakteryzują się zgrabnymi kształtami oraz estetyką na najwyższym poziomie. Posiadają duże szyby, dzięki czemu operator ma naprawdę dobrą widoczność i to z każdej strony, także na tylne koła, co często stanowiło problem w poprzednich modelach. Zadbano też o to, aby maszyna miała jak najmniejsze wymiary, dlatego uchwyty do drzwi są płasko zamontowane w boku maszyny i nie zajmują dodatkowej przestrzeni, przez co ładowarka mogłaby nie zmieścić się w ciasne miejsce.

Warto wspomnieć także o wytrzymałości oraz trwałości takich kompaktowych ładowarek, uzyskano to dzięki jednoczęściowemu podwoziu, które równocześnie dzięki niskiemu montażowi zapewnia sztywność konstrukcji. Słowem podsumowania, chociaż wielkogabarytowe maszyny budowlane sprawdzają się w wielu przypadkach, na małych i ciasnych budowach jedynie kompaktowe ładowarki będą niezastąpione.