Praktyczne altany w ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym przeważnie sadzimy kwiaty, ozdobne krzewy, organizujemy przestrzeń na plac zabaw dla dzieci czy stawiamy niewielki domek. To także świetne miejsce na postawienie ogrodowej altany, która będzie idealna na lato.

Jak wygląda typowa altana?

altany poznańW sezonie wiosenno – letnim wiele osób urządza remonty nie tylko w domu, ale także w ogrodzie. To idealny moment na porządki i zmianę organizacji przestrzennej na trawniku. Jeżeli lubimy spędzać czs w ogrodzie z rodziną czy znajomymi, to świetnie się sprawdzą altany Poznań jest miastem, w którym kupimy ją w wielu sklepach ogrodniczych. Jest to przeważnie drewniana konstrukcja, która składa się z pionowych belek stanowiących nogi podporowe oraz zadaszenia. W sprzedaży znajdziemy także altany wykonane ze stalowych rurek i pokrycia z grubego i nieprzemakalnego materiału. Jednak najbardziej trwałe są altany z drewna, ponieważ jest ono pokryte specjalną powłoką antykorozyjną, które równocześnie zabezpiecza je przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych takich jak promienie słoneczne, mróz, śnieg czy deszcz. Dostępne altany mogą mieć kilka rozmiarów i kształtów. Najczęściej spotyka się altany kwadratowe lub w kształcie pięciokąta, które można samodzielnie zamontować, ponieważ są produkowane w gotowych elementach wymagających złożenia. Można je montować bezpośrednio w ziemi lub w podłożu utwardzanym. W zależności od wybranego modelu, altana może być mobilna lub przytwierdzana na stałe do podłoża, co zwiększa jej stabilność.

Pod altanami najczęściej umieszczamy stół z krzesłami lub huśtawkę ogrodową. To idealne miejsce na zjedzenie obiadu z rodziną w letnie popołudnie na łonie natury czy spędzenie wieczoru ze znajomymi przy grillu. Nie są one drogie, a za to bardzo praktyczne.