Praktyczne łóżeczko niemowlęce

Z pewnością kompletowanie wyprawki dla maluszka jest bardzo przyjemnym i zajmującym zadaniem dla większości przyszłych mam. Poza zakupem niezbędnych ubranek i akcesoriów, konieczne jest także urządzenie pokoju malucha.

Z czego jest zrobione łóżeczko dla niemowląt?

łóżeczka niemowlęce białeDzieci do około drugiego – trzeciego roku życia powinny spać w łóżeczku z maksymalnymi zabezpieczeniami, czyli najlepiej szczebelkami. Jest to konieczne, ponieważ maluchy w tym wieku nie kontrolują swojego ciała podczas snu i często wielokrotnie zmieniają pozycję do spania, przez co mogą wypaść z łóżeczka. Wielu rodziców urządza pokój malucha pod kątem płci, ale bywają też tacy, którzy do samego końca nie znają płci dziecka. W takiej sytuacji stawiają na uniwersalne kolory, które bez problemu będą pasować do dziewczynki i chłopca. Przeważnie jest to kolor biały lub szary, które nie  są związane z żadną płcią. Jeżeli chodzi o miejsce do spania, to najlepsze będą łóżeczka niemowlęce białe, które będą pasować do każdego wnętrza. Z powodzeniem można je łączyć z brązowymi, szarymi czy meblami w kolorze naturalnego drewna. Łóżeczka dla niemowląt są najczęściej wykonane z drewna sosnowego lub dębowego, ponieważ wykazują największą trwałość. To, co je wszystkie łączy, to pionowe szczebelki zabezpieczające malucha przed wypadnięciem w trakcie snu, ale także w późniejszym okresie, kiedy maluch uczy się siadać, raczkować czy stawać. Dno łóżeczka jest ruchome i można je ustawić na dwóch wysokościach idealnych dla dzieci leżących i takich, które się już podnoszą.

Wszelkie akcesoria, ubranka, a nawet mebelki, kupimy w sklepach z artykułami dla niemowląt albo w internecie. Ważne żeby posiadały odpowiednie certyfikaty jakości, które są gwarancją bezpieczeństwa w trakcie użytkowania. Najlepiej przy zakupie kierować jakością i praktycznością.