Prezenty nie tylko na święta

 

Wszyscy lubimy dostawać prezenty. Bez względu na wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania, płeć, czy nawet kolor skóry. Nie ma w tych względach żadnych ograniczeń. Jednak zdarzają się tzw. prezenty niechciane. Są to przeważnie podarunki nie spełniające jakichkolwiek wymogów, jak np. rozmiar, kolor, czy kształt itp.

Prezenty nie tylko na święta

paczki świąteczneMożna powiedzieć, że jest tyle prezentów ile ich odbiorców. Są grupy ludzi, którym nie możemy ofiarować (bez względu na okazję) prezentu, nie spełniającego ich oczekiwań. Np. dziecku nie sprezentujemy  alkoholu, choćby był jak najpiękniej zapakowany i odpowiednio drogi. Nie ta kategoria, oraz nie ten przedział wiekowy. Ale o tym przecież wszyscy wiedzą. Takie przykłady można mnożyć, wystarczy się tylko zastanowić. Prezenty dobieramy i kupujemy na specjalne okazje, oraz dla konkretnej grupy wiekowej, oraz płciowej. Takich okazji jest wiele. Np. paczki świąteczne dobierane są o odpowiedniej porze (przeważnie na miesiąc przed świętami) i wtedy też można „ustrzelić” odpowiednie promocje. Choć z promocjami należy uważać, ponieważ często jest tak, że same ceny są podnoszone na parę tygodni przed świętami po to, aby „zrobić promocję” na święta. Nie jest to zbyt uczciwe, ale jak to mówią: „dla zarobku wszystkie chwyty są dozwolone”. Nie trzeba się tym także zbytnio przejmować, przecież nikt nas nie zmusza do zakupu konkretnego towaru, choćby wydawał się „grubo” przeceniony, a sam prezent był idealny dla konkretnej osoby.

Nie jest łatwo kupić odpowiedni prezent. Nawet jeśli mamy na to odpowiednie fundusze, zawsze może się zdarzyć sytuacja nieprzewidziana.Święta mają to do siebie, że zaraz przed nimi, ludzie kupują dużo towaru przeznaczonego na prezenty, więc tego konkretnego może nam zabraknąć.