Profesjonalne lakierowanie ram motocyklowych

Wraz z końcem sezonu motocyklowego powinniśmy się zastanowić nad tym, czy nasz motocykl jest odpowiednio przygotowany do kolejnego sezonu. Jeśli nie jest, to musimy zrobić wszystko, aby zdążyć wykonać odpowiednie poprawki jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Jeśli nie zrobimy tego w przerwie między sezonami, to nie zrobimy tego przez cały kolejny sezon, bo zazwyczaj jest tak, że nie ma tego czasu.

Jak pomalować ramę w motocyklu?

malowanie ramy motocyklaPrzygotowywanie motocykla do sezonu możemy podzielić na dwie różne kategorie. Pierwszą z nich jest cały aspekt mechaniczny. Mam tutaj na myśli wszystko zaczynając od serwisu silnika, poprzez sprawdzenie hamulców, a kończąc na kontroli oświetlenia i całej instalacji. Drugą kategorią jest aspekt wizualny. Każdy chciałby, aby jego motocykl prezentował się dobrze. Niestety po kilku sezonach nie wygląda on już tak dobrze, jak na początku. Jednym z elementów, które po kilku sezonach powinny przejść przegląd i regenerację, jest rama motocykla. Rama musi być w dobrej kondycji. W celu jej odnowienia powinniśmy rozebrać cały motocykl na części pierwsze. musi zdjąć wszystko, zarówno owiewki, instalację elektryczną, a także wyjąć z ramy silnik i układ wydechowy. Dopiero wtedy malowanie ramy motocykla będzie możliwe. Najpierw powinniśmy zająć się odczyszczeniem wszelkiego rodzaju zabrudzeń i usunięcia ewentualnych ognisk korozji.

Koszt takiego malowania waha się od kilkuset złotych do około dwóch tysięcy. Cena uzależniona jest od tego jak dużo pracy trzeba włożyć w to, aby rama wyglądała dobrze, od jej rozmiaru, a także od kosztów materiałów, w tym przypadku lakieru. Jak wybierzemy droższy lakier, to koszt całej usługi także wzrośnie. Czas potrzebny do wykonania takiego lakierowania to kilka dni roboczych.