Profesjonalne sekatory dwuręczne

Wśród wszelkich narzędzi ogrodowych należy wyróżnić wszelkiego rodzaju sekatory, albowiem bez nich ciężko byłoby o utrzymanie estetyki. Wszak przycinanie krzewów i gałęzi to rutynowa, konieczna jak obcinanie włosów, czynność.

Japoński sekator dwuręczny

sekatory dwuręczne arsMałe sekatory jednoręczne są przystosowane do wykorzystywania ich w profesjonalnym ogrodnictwie i sadownictwie, niemniej jednak są przeznaczone do obcinania gałązek o obwodzie nie większym niż dwadzieścia dwa milimetry. To bardzo mało, zwłaszcza, jeżeli w naszym sadzie lub ogrodzie mamy wieloletnie drzewa z bardzo grubymi gałęziami. W takiej sytuacji należy zakupić sekator dwuręczny, który jest nie tylko bardziej wydajny, ale też bardziej praktyczny. Wszak z zasady są to narzędzia długie, mierzące powyżej pół metra, ale na przykład sekatory dwuręczne ARS mają aż sześćdziesiąt trzy centymetry długości. Są one jednymi z najdłuższych na rynku, przy czym zachowują rozsądną wagę, wszak wynosi ona nieco ponad dziewięćset pięćdziesiąt gramów, czyli mniej niż kilogram. Ma to spore znaczenie, gdyż ciężkie narzędzie bardzo męczy z czasem, w związku z czym praca staje się mało wydajna. Warto również podkreślić iż sekatory dwuręczne ARS kosztują niewiele, albowiem niecałe trzysta pięćdziesiąt złotych, co przy ofercie innych producentów, wydaje się bardzo rozsądne. Szczególnie, że inni producenci, w porównaniu z japońską marką ARS, stawiają głównie na design, a nie funkcjonalność.

W każdym ogrodzie i sadzie, sekatory to niezbędnik i wie o tym każdy, kto je posiada. Wszak przycinanie gałęzi jest konieczne niezależnie od pory roku, nie tylko ze względów estetycznych, ale też czysto praktycznych, gdyż, na przykład, drzewo na naszej działce tak urosło iż jego gałęzie zasłaniają okno lub wręcz w nie wchodzą.