Prowadzenie spraw spadkowych

W życiu mogą zdarzyć się różne sytuacje. Czasem w przypadku śmierci bliskiej osoby bądź rozwodu, niezbędna jest konsultacja z dobrym prawnikiem. Szczególnie, jeśli chodzi o sprawy spadkowe, które mogą przybrać różny charakter. Z pewnością warto wiedzieć, od czego się one zaczynają oraz jak postępować w danej sytuacji.

Adwokat od spraw spadkowych

sprawy spadkowe gdyniaOczywistym jest, że nie znamy się na wszystkim, dlatego czasem jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy fachowców i specjalistów. Tak dzieje się chociażby w przypadku spraw związanych z prawem. Istotną rolę odgrywają sprawy spadkowe Gdynia należy do miast, w których nierzadko poszukiwani są specjaliści z tej dziedziny. W pierwszej kolejności należy wspomnieć, od czego zaczynają się sprawy spadkowe. Na pewno trzeba złożyć stosowne oświadczenie w terminie sześciu miesięcy od śmierci spadkodawcy. Można wyróżnić oświadczenia przyjęcia spadku wprost, z dobrodziejstwem inwentarza bądź odrzucenia spadku. Pierwsza opcja zakłada przyjęcie praw i obowiązków związanych ze spadkiem. Druga obejmuje także przyjęcie długów spadkodawcy. Natomiast ostatnie oświadczenie zakłada wyłączenie z dziedziczenia. Oczywiście, każde oświadczenie musi zostać złożone przed notariuszem. Wówczas, należy także uiścić opłatę sądową. Następnie, po zapoznaniu się z oświadczeniem, następuje stwierdzenie nabycia spadku. Czasem wszystkie działania trwają dość długi czas, jednakże nie zawsze udaje się to przyspieszyć.

Niekiedy zdarza się, że musimy skorzystać z pomocy specjalisty. Ma to związek również ze sprawami spadkowymi. W takich przypadkach należy znaleźć godnego zaufania adwokata, który się w tym specjalizuje. Świetnych adwokatów można spotkać w Gdyni. Mają oni bardzo duże doświadczenie w zawodzie i pomogli wielu osobom.