Prowadziłem busy z Polski

Dziesięć lat temu zdecydowałem się na wyjazd za granicę do Niemiec. Było to państwo wysoko rozwinięte, które zapewniało o wiele wyższe zarobki i byt niż w naszym kraju. Wtedy wiele osób wybrało taką ścieżkę aby czegoś się w życiu dorobić. Mi jednak nie szło za dobrze.

Zostałem zawodowym kierowcą 

najlepsze busy z chojnic do niemiecCzułem się tam obco i nie mogłem przyzwyczaić się do kultury, obyczajów i tradycji. Uznałem, że to nie dla mnie i postanowiłem wrócić. Jednak w tamtym momencie moją uwagę przyciągnęła popularność i zapotrzebowanie na transport z Niemiec do Polski o na odwrót. Uznałem, że warto się temu przyjrzeć jeszcze lepiej. W związku z tym zacząłem robić w Polsce kurs uprawniający mnie do prowadzenia autobusu. Uznałem, że to zawsze jakieś dodatkowe kwalifikacje, które pozwolą mi na pracę o charakterze kierowcy. Chciałem zacząć oferować najlepsze busy z chojnic do niemiec. Oczywiście to była dla mnie i mojej żony spora inwestycja. Długo zastanawialiśmy się nad kredytem bez którego by się nie obyło. Koszt porządnego środka transportu nie był niski. Jednak ja nie zamierzałem przemierzać tylu kilometrów kiepskiej jakości sprzętem. W tym przypadku liczyłem na coś nowoczesnego i sprawdzonego. Budy z Chojnic miały wyjeżdżać cyklicznie i być czymś dla osób pracujących za granicą naszego kraju. Planowałem zawsze uzbierać grupę osób i wyruszyć o wcześniej ustalonej porze. Najbardziej intensywny był pierwszy miesiąc.

Nie miałem jeszcze doświadczenia w prowadzeniu tego typu przedsiębiorstwa i musiałem liczyć na pewnego rodzaju improwizację. Moja żona starała się mi we wszystkim pomóc i jak najlepiej wspierać. Dzięki temu przetrwaliśmy najgorszy moment i zaczęło nam się powodzić. Bus, który kupiłem również sprawdzał się na długiej trasie i był bardzo bezpieczny oraz komfortowy w prowadzeniu.